válkaČeskoslovenskoobjevy

Pastor z brazilského kostela šíří víru prostřednictvím metalu

Pastor z brazilského kostela šíří víru prostřednictvím metalu
Zdroj: odditycentral.com

Že je metal hudbou ďábla? V kostele v brazilském São Paulo tomu tak rozhodně není. Tamní pastor Antônio Carlos Batista šíří náboženské učení právě prostřednictvím tohoto hudebního žánru.

Simona Knotkova 3. února 2017

Pod pojmem kostel si samozřejmě nemůžete představovat typickou církevní stavbu. Crash Church, jak zní jeho název, najdete v prostorné garáži a připomene vám možná spíše undergroundový rockový klub. Stejně jako tam, i tady zní nahlas metalová muzika, kterou Antônio Carlos Batista prokládá biblické texty.

Antônio Carlos Batista

Antônio Carlos Batista

Potetovaný devětačtyřicetiletý muž s metalovou vizáží nebyl vždy příznivcem tohoto stylu hudby. Vše se změnilo poté, co před několika lety dostal boží vzkaz.

„Bůh si přeje, abychom překračovali bariéry. Je to součást jeho plánu. Přijal jsem od něho vzkaz, abych mu pomohl obrátit na víru také další rockery,“ tvrdí muž.

Metalisté v rauši

Metalisté v rauši

Jeho netradiční styl kázání má kromě svých příznivců samozřejmě ale i spoustu odpůrců. V roce 1996 se ho dokonce pokusila zabít jedna žena, která do kostela přišla se schovanou dýkou. Podle Batisty se pak ale stal zázrak, a když uslyšela jeho slova, od svého záměru upustila a dokonce se za čtyři měsíce nechala pokřtít.

Do prostředí kostela nahlédněte v následujícím videu.

Další články

Zavří­t reklamu