Věrnost až za hrob.

Věrnost až za hrob. | zdroj: odditycentral.com


Páníček mu zemřel před čtyřmi měsíci. Pejsek na něho ale pořád čeká před nemocnicí

TÉMATA: zvířata | domácí mazlíčci | psi

user-avatar

Simona Knotková

18. 03. 2018 | 09:00

Virální pozornost na sebe strhl pes z brazilského města São Paulo. Už čtyři měsíce čeká oddaně před nemocnicí na svého majitele, který bohužel tragicky zemřel.

Devětapadesátiletý bezdomovec byl do nemocnice Santa Casa de Novo Horizonte převezen loni v říjnu. Během hádky byl pobodán a nacházel se v kritickém ohrožení života. Do nemocnice ho doprovázel i jeho pes, který po celou dobu převozu utíkal za sanitkou. Před budovou si sedl ke dveřím a čekal, až se jeho páníček zase vrátí. Bohužel se ale nedočkal – muž svým zraněním krátce po příjezdu podlehl. Pejsek však čekal dál…

Brzy si ho začali všímat pacienti a zdravotnický personál. Lidé, kteří se dozvěděli o jeho smutném osudu, mu začali nosit jídlo a deky na přikrytí. Ani po čtyřech měsících to ale nevypadalo, že by zvíře hodlalo své místo opustit.

"Je velmi dobře ochočený, poslušný a tichý," popisuje ho finanční ředitel nemocnice Osvaldo Palota Sobrinho. I když jsou dveře před ním skoro pořád otevřené, nikdy ho nenapadlo vejít dovnitř a majitele hledat v budově.

Veřejnost se o pejskovi dozvěděla díky právničce Cristine Sardelle, která na Facebooku publikovala jeho fotky. K příspěvku si napsala: "Od zvířat se toho máme hodně co učit. Pejsek na svého páníčka možná čeká marně, ale láska, kterou k němu cítí, je nesmrtelná."

Nová majitelka psa Leticia Nawas Bertolucci

O zvíře projevil zájem útulek v São Paulo. Pes ale krátce po převzetí utekl a vrátil se na své místo před tři kilometry vzdálenou nemocnicí. Nakonec si ho do péče vzala jedna z nemocničních recepčních. Nezbývá než doufat, že oddaný domácí mazlíček od ní už nebude utíkat.

user-avatar

Simona Knotková

18. 03. 2018 | 09:00

Zavří­t reklamu