válkaČeskoslovenskoobjevy

Páníček mu zemřel před čtyřmi měsíci. Pejsek na něho ale pořád čeká před nemocnicí

Páníček mu zemřel před čtyřmi měsíci. Pejsek na něho ale pořád čeká před nemocnicí
Zdroj: odditycentral.com

Virální pozornost na sebe strhl pes z brazilského města São Paulo. Už čtyři měsíce čeká oddaně před nemocnicí na svého majitele, který bohužel tragicky zemřel.

Simona Knotkova 18. března 2018

Devětapadesátiletý bezdomovec byl do nemocnice Santa Casa de Novo Horizonte převezen loni v říjnu. Během hádky byl pobodán a nacházel se v kritickém ohrožení života. Do nemocnice ho doprovázel i jeho pes, který po celou dobu převozu utíkal za sanitkou. Před budovou si sedl ke dveřím a čekal, až se jeho páníček zase vrátí. Bohužel se ale nedočkal – muž svým zraněním krátce po příjezdu podlehl. Pejsek však čekal dál…

Brzy si ho začali všímat pacienti a zdravotnický personál. Lidé, kteří se dozvěděli o jeho smutném osudu, mu začali nosit jídlo a deky na přikrytí. Ani po čtyřech měsících to ale nevypadalo, že by zvíře hodlalo své místo opustit.

„Je velmi dobře ochočený, poslušný a tichý,“ popisuje ho finanční ředitel nemocnice Osvaldo Palota Sobrinho. I když jsou dveře před ním skoro pořád otevřené, nikdy ho nenapadlo vejít dovnitř a majitele hledat v budově.

Veřejnost se o pejskovi dozvěděla díky právničce Cristine Sardelle, která na Facebooku publikovala jeho fotky. K příspěvku si napsala: „Od zvířat se toho máme hodně co učit. Pejsek na svého páníčka možná čeká marně, ale láska, kterou k němu cítí, je nesmrtelná.“

Nová majitelka psa Leticia Nawas Bertolucci

Nová majitelka psa Leticia Nawas Bertolucci

O zvíře projevil zájem útulek v São Paulo. Pes ale krátce po převzetí utekl a vrátil se na své místo před tři kilometry vzdálenou nemocnicí. Nakonec si ho do péče vzala jedna z nemocničních recepčních. Nezbývá než doufat, že oddaný domácí mazlíček od ní už nebude utíkat.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu