válkaČeskoslovenskoobjevy

Pan účetní zabiják: vyvraždil svou pětičlenou rodinu, přesto věřil, že přijde do nebe

Pan účetní zabiják: vyvraždil svou pětičlenou rodinu, přesto věřil, že přijde do nebe
Zdroj: wikicommons
+ 3 fotky+ 4 fotky

Nenápadného muže v brýlích byste odhadli jako vzorného zaměstnance, oddaného katolíka a milujícího manžela a otce. Tím vším John Emil List (1925 – 2008) také byl. Až do konce roku 1971, kdy chladnokrevně vyvraždil celou svoji rodinu.

Crazy Eyes 10. dubna 2015

John List je dodnes pro Američany děsivým synonymem rodinného vraha. Dlouhé roky žil tento válečný veterán poklidně se svou ženou, matkou a třemi dětmi v rodinném sídle ve Westfieldu v americkém státě New Jersey.

Podezření, že s Listovými není něco v pořádku, přišlo až 9. listopadu 1971, kdy hluboce věřící rodina nedorazila do kostela a týden o ní nikdo nevěděl. Teprve 7. prosince se učitelka jednoho z dětí rozhodla Listovy navštívit. Poté, co se jí nepodařilo dostat do domu, zavolala společně se sousedem policii.

To, co strážníci uvnitř našli, ale nečekali ani v nejhorších snech. Hned po otevření vchodových dveří je přivítal tak silný zápach, že museli otevřít všechna okna. V domě hrála hudba a při cestě přes kuchyň musela policie překročit hromadu špinavých šatů ležících uprostřed podlahy. Po chvíli si jeden z policistů všiml krvavých stop na podlaze a pod šaty nalezl paní Listovou a její tři děti. V další z místností pak bylo objeveno i tělo Listovy čtyřiaosmdesátileté matky Almy.

Jak se později ukázalo, John jako první střelil zezadu do hlavy svou manželku a matku, poté si počkal, až se jeho šestnáctiletá dcera Patricia a mladší syn Frederick (13) vrátí ze školy, a postup zopakoval. Starší ze synů – John junior (15) – hrál to odpoledne fotbalový zápas. Šílený vrah se na syna přijel podívat, odvezl ho domů a tam ho také střelil do hlavy. První zásah ale John junior přežil, jeho otec do něj nakonec vypálil celých deset ran!

Po hrůzném odhalení našla policie v patře domu dopis, který měl osvětlit vrahův motiv. Neúspěšný účetní List vysvětloval, že se dostal do finančních potíží, hrozilo mu, že přijde o práci, a tak se rozhodl zabránit strádání rodiny po svém. Ještě než zmizel, prý se za své blízké pomodlil.

Ačkoliv se John List stal okamžitě jedním z nejhledanějších mužů Ameriky, dařilo se mu skrývat celých osmnáct let. Zadržen byl až v roce 1989 pod falešnou identitou jako Robert „Bob“ Peter Clark ve státě Virginia, kde žil se svou novou manželkou. Svou vinu dlouho popíral, ale usvědčily ho otisky prstů.

Clark/List se nakonec v únoru roku 1990 přiznal a nastoupil do věznice v New Jersey, kde si měl odpykat pět doživotních trestů. V roce 2008 zemřel, do poslední chvíle ale nedal najevo žádné výčitky a dokonce tvrdil, že přijde do nebe.

Další články

Zavří­t reklamu