válkaČeskoslovenskoobjevy

Pamelu Andersonovou přijali v Kremlu a pojmenovali po ní vzácnou levhartici

Pamelu Andersonovou přijali v Kremlu a pojmenovali po ní vzácnou levhartici
Zdroj: siberiantimes.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

O herečce Pamele Andersonové se v současnosti mluví hlavně v souvislosti s tím, že se jako poslední modelka objeví celá nahá na obálce prestižního pánského časopisu Playboy. Plavovlasá playmate však svojí přítomností nedávno také ozdobila prostory moskevského Kremlu, kde mimo jiné pěla chválu na Rusko a prozradila, že by ráda tuto zemi poznala mnohem víc.

blondie 11. prosince 2015

Osmačtyřicetiletá kanadská herečka, která žije v současné době v USA, je známá hlavně jako sexy herečka a modelka s uměle zvětšenými prsy, s nimiž omračovala muže v populárním seriálu Pobřežní hlídka. Méně už se ale o ní ví, že je také dlouholetou aktivní bojovnicí za práva zvířat. Právě pro její zapojení do mezinárodních organizací na ochranu zvířat, jako je International Fund for Animal Welfare (IFAW), se jí otevřely i dveře do nejvyšších pater ruské politiky. Herečka věří, že právě Rusko se může postavit do čela boje na ochranu přírody.

Pamela u kulatého stolu v moskevském Kremlu

Pamela u kulatého stolu v moskevském Kremlu

Letos v červenci Andersonová napsala dopis ruskému prezidentu Putinovi a vyzvala ho, aby nepovolil průjezd nákladní lodi Winter Bay v Severním moři. Loď údajně převážela více než 1 700 tun velrybího masa z Islandu do Japonska. Později požádala Putina o setkání, aby s ním mohla prodiskutovat některé další enviromentální otázky. Zatím se s ním ale neměla možnost setkat, místo něj ji však v Kremlu přijal vedoucí prezidentské kanceláře Sergej Ivanov. Andersonová se tam mohla zúčastnit odborného mítinku u kulatého stolu a také ji provedli komnatami a sály Velkého kremelského paláce. Herečka svou návštěvu označila za životní zážitek. „Ráda mířím do nejvyšších pater, ráda se potkávám s nejmocnějšími lidmi,“ přiznala.

Z Kremlu si jako dárek odnesla zarámovanou fotografii samice levharta mandžuského, jíž se stala opatrovnicí. Jedná se o jednu z nejvzácnějších kočkovitých šelem na světě. Existuje jen 80 exemplářů tohoto zvířete a obzvlášť samice jsou velmi cenné. Šelmu, která se předtím jmenovala Leo 38F, Rusové překřtili na Pamelu podle její šlechetné podporovatelky. Levhartice Pamela nyní žije na území Levhartího národního parku u hranic s Čínou. S plavovlasou sexbombou má společné i to, že ráda pózuje před fotografy.

Levhart mandžuský

Levhart mandžuský

„Ze všech poddruhů levharta skvrnitého je leopard mandžuský nejvzácnější,“ upozornil Sergej Ivanov. „Jako jediný se dokázal adaptovat na život ve sněhu během zimy,“ vysvětlil. Ještě před pár lety hrozilo těmto šelmám totální vyhubení, ale ruské a západní ochranářské skupiny utvořily organizaci s názvem Amur Leopard and Tiger Alliance (ALTA) a snažily se levharty a tygry ussurijské, kteří jsou rovněž ohroženi, zachránit. Vstříc těmto snahám vyšla i ruská vláda, která podnikla řadu legislativních opatření a na ochranu ohrožených druhů zvířat zřídila dokonce speciální policejní jednotky.

„Rusko se ukázalo být národem, který se nebojí podniknout akci, když je toho třeba,“ prohlásila Pamela Andersonová. Soucit ke zvířatům podle ní národy stmeluje a Rusko je v této záležitosti vůdčí zemí, kterou ty druhé mohou následovat. „Někdy v Americe jdou věci do ztracena, ale tady se všechno uděje tak rychle,“ poukázala a přiznala, jak ji fascinují ruské obavy ohledně klimatických změn. Proto se na ruské představitele obrátila v souvislosti s dalšími záležitostmi, které ji znepokojují, a tím je zabíjení mláďat lachtanů a držení delfínů a jiných kytovců v zajetí mořských akvárií. „Věřím, že Rusko má moc dosáhnout toho, aby se s těmito praktikami celosvětově skoncovalo. Pokud převezme vůdčí roli v ochraně divočiny a práv zvířat, získá si srdce lidí na Západě,“ zdůraznila herečka.

Pamela Andersonová nezapře ruské geny.

Pamela Andersonová nezapře ruské geny.

Nedávná návštěva Moskvy není u Pamely Andersonové tou poslední. Jen během posledního půlroku zemi navštívila dvakrát a nyní plánuje strávit v Rusku dovolenou i se svými dvěma dětmi. „Nevím, co je uprostřed Ruska,“ řekla. „Byla jsem ve Vladivostoku, navštívila Moskvu a Petrohrad, ale co je mezi tím? A tak přemýšlím o tom, že vezmu děti do vlaku a projedeme si celé Rusko,“ prozradila své plány.

Hollywoodskou hvězdu s Ruskem pojí víc než jen proklamovaná láska ke zvířatům. Jak sama uvedla, její prababička z matčiny strany byla Ruska, která údajně emigrovala z Ruska do Holandska a odtud se dostala až do Kanady.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu