válkaČeskoslovenskoobjevy

Pákistánský holič se stal hvězdou. Vlasy svých klientů totiž zapaluje

Zdá se, že kuriózní kadeřnické praktiky jsou v Asii obzvláště populární. Zatímco před nedávném jsme vás informovali o dubajském salónu, kde kadeřník barví ženám vlasy pomocí nutely, teď se světové pozornosti zase dostalo pánskému holičství z Pákistánu, v němž holič svým klientům vlasy zapaluje.

Simona Knotkova 22. února 2017

Stříhání vlasů pomocí ohně není zase tolik nová praktika. Shafqat Rajput z holičství v pákistánském Bahawalpuru tuto metodu ale dovedl ještě dál. Ohněm vlasy svých klientů vlastně ani tak nestříhá, jako jim dodává pěstěného a uhlazeného vzhledu. Dopomáhá mu k tomu také speciální prášek, kterým vlasy před zapálením posypává.

Nešikovné ruce by s ohněm na tak delikátním místě asi snadno udělaly pohromu. Rajput oproti tomu plameny s ledovým klidem vyčesává hřebenem a člověk má při jeho sledování pocit, jako by ani neexistovala přirozenější úprava vlasů než s ohněm.

V Pákistánu je holič svou technikou už proslulý, ale hvězdu po celém světě z něj udělalo až video žurnalisty Omara Quaraishiho publikované na Facebooku. Ne všichni však jeho um obdivují a někteří jsou naopak názoru, že oheň vlasům škodí. Co si o tom myslíte vy? A odvážili byste se svěřit do jeho rukou?

Další články

Zavří­t reklamu