válkaČeskoslovenskoobjevy

Padesátiletá žena porodila jako náhradní matka své vlastní vnouče

Padesátiletá žena porodila jako náhradní matka své vlastní vnouče
Zdroj: Profimedia

Američanka se rozhodla pomoci dceři, které se nedařilo otěhotnět. Jako náhradní matka jí odnosila dítě a své vlastní vnouče.

Simona Knotkova 18. listopadu 2020

„Boj s neplodností byl pro mě tím nejtěžším, čím jsem si prošla. Když máte naplánovaný život a do cesty vám vstoupí něco jako neplodnost, máte pocit, že vám váš sen někdo bere, najednou ho před sebou už nevidíte,“ vypráví Breanna Lockwood. O dítě se s manželem začala pokoušet hned po svatbě. Namísto zdravého těhotenství následovala šňůra potratů, mimoděložních těhotenství a neúspěšných umělých oplodnění. Od doktorů se mladá žena dozvěděla zdrcující zprávu – nikdy nebude schopná dítě odnosit. V ten moment se do celé záležitosti přidala jednapadesátiletá matka Julie Loving, která se rozhodla, že dítě své dceři odnosí sama.

Thumbnail # Žena se stala prvním dítětem ze zkumavky. Její rodině po narození vyhrožovali
Mohlo by Vás zajímat:

Žena se stala prvním dítětem ze zkumavky. Její rodině po narození vyhrožovali

„Dcera si o mně první myslela, že jsem blázen, ale nepřestávala jsem ji přesvědčovat. Mám za sebou devatenáct maratónů a spoustu triatlonů. Cítila jsem se dostatečně zdravá na to, abych to udělala. Obě předchozí těhotenství jsem měla bez komplikací,“ vypraví starší žena.

Doktoři se kvůli jejímu vyššímu věku zprvu zdráhali k podobnému kroku přistoupit, ale Loving je nakonec přesvědčila svým dobrým zdravotním stavem. Embryo se v jejím tělo uchytilo a o devět měsíců později žena přivedla na svět císařským řezem zdravou holčičku – svou vlastní vnučku a vytouženého prvního potomka své dcery.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Breanna Lockwood (@ivf.surrogacy.diary)

„Moje máma byla během těžkého porodu jako naprostá rocková hvězda. Její oběť mi vyrazila dech. Když jsem dceru držela v náruči, praskalo mi srdce. Když se na ni dívám, cítím, že bych pro ni udělala všechno na světě, stejně jako moje máma pro mě. V každém kroku a v každém rozhodnutí, které dělám pro svou dceru, vidím, jak mě moje máma vychovala. Způsob, jakým mě miluje, a nesobeckost, kterou ze sebe vyzařuje, jsou čisté, ryzí a laskavé,“ napsala si Lockwood na svůj Instagram k fotografii narozeného dítěte.

Jak Loving uvedla v rozhovoru pro Good Morning America, v budoucnu nehodlají před vnučkou/dcerou nic skrývat a řeknou jí, jak skutečně přišla na svět. „Už v mladém věku k ní budeme upřímní a jakmile bude schopná tomu rozumět, řekneme jí pravdu,“ sdělila v televizním pořadu.

Další články

Zavří­t reklamu