válkaČeskoslovenskoobjevy

Otec slavného herce Woodyho Harrelsona pracoval jako nájemný vrah. Tvrdil, že zabil Kennedyho

Otec slavného herce Woodyho Harrelsona pracoval jako nájemný vrah. Tvrdil, že zabil Kennedyho
Zdroj: facebook

Woody Harrelson má na svém kontě spoustu filmových rolí, z nichž mnohé byli tvrďáci, vrazi, mafiáni nebo policajti. Jako by měl tyto role v krvi. A ono to tak opravdu je. Jeho otec Charles Harrelson totiž pracoval jako nájemný vrah.

Tomáš Chalupa 15. června 2018

Charles Harrelson zmizel ze života svého syna Woodyho v roce 1968, kdy chlapci bylo pouhých sedm let. Soud ho poslal na 15 let do vězení za vraždu jakéhosi drogového dealera. Z kriminálu se dostal v roce 1978, byl propuštěn dřív za dobré chování. Na svobodě si ale dlouho nepobyl.

Texaský narkobaron Jimmy Chagra si najal Harrelsona na vraždu někoho, kdo ohrožoval jeho samotnou existenci. S takovými lidmi se Chagra nepáral. Chagra totiž v té době čelil obvinění a hrozil mu trest smrti. Chagra dal dohromady 250 tisíc dolarů, což byl obrovský balík peněz. Ty měl dostat Harrelson za to, že zabije soudce Eda Wooda, který měl případ na stole. Říkávalo se mu „Maximální John“, protože si doslova liboval ve vyměřování nejvyšších možných trestů.

29. května roku 1979 byl Wood zastřelen jednou ranou z ostřelovačské pušky před svým domem v San Antoniu. Bylo to vůbec poprvé v americké historii, co byl zavražděn soudce federálního soudu nájemným vrahem. Následovalo celostátní pátrání a ohromné nasazení sil policie i FBI. Výsledkem bylo zatčení Charlese Harrelsona, který byl obviněn z vraždy soudce Wooda.

Woody Harrelson s Juliette Lewis ve filmu Takoví normální zabijáci (1994)

Woody Harrelson s Juliette Lewis ve filmu Takoví normální zabijáci (1994)

Woody o osudu svého otce nevěděl, dokud se o celé kauze nedoslechl v rádiu. Ptal se své matky, jestli souzený Charles náhodou není nějaký jejich příbuzný. Matka mu k jeho zděšení potvrdila, že je to jeho otec. Charles u soudu dostal dvojnásobné doživotí, takže byla nulová šance, že ještě někdy z vězení vyjde. Přesto se Woody snažil se svým otcem udržovat kontakt. Navštěvoval ho ve vězení a v pozdějších letech, kdy už byl mimořádně dobře placeným hercem, utratil dva miliony dolarů na poplatcích, aby svému otci vymohl nový soud. V té době už se totiž věci hnuly kupředu i v případu samotného Chagry, který byl osvobozen v případu zločinného spolčení, které mělo vyvrcholit právě vraždou soudce Wooda. Harrelsonovi právníci proto vycházeli z premisy, že když byl nevinný Chagra, nemohl být vinen ani Harrelson. Jenže tuhle konstrukci soudce nepřijal, a Harrelson tak strávil zbytek svých dnů za mřížemi. Ještě ale v roce 1995 se spolu s dalšími dvěma vězmi neúspěšně pokusil pomocí provizorního provazu uniknout z vězení.

Při zatýkání Harrelson učinil ještě jedno zásadní doznání. Tvrdil, že v roce 1963 zabil amerického prezidenta J. F. Kennedyho. Nikdo jeho tvrzení nevěřil a i sám Harrelson je později vzal zpět. Tvrdil, že falešné přiznání učinil, aby policii při střetu s ní zabránil střílet. Přesto se i této verze chytli někteří konspirátoři.

Charles Harrelson zemřel ve vězení v roce 2007 na infarkt. Jeho slavný syn v jednom rozhovoru později prohlásil: „Vycházeli jsme spolu docela dobře. Když ale nemůžete nikam vyrazit a zajít si do hospody, tak to nesete těžce.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu