Osmiletý chlapec zažil po své smrti údajně nadpozemský zážitek.

Osmiletý chlapec zažil po své smrti údajně nadpozemský zážitek. | zdroj: cbn.com


Otec a syn utrpěli autonehodu. Chlapec se s mužem pak setkal v posmrtném životě, ze kterého se vrátil zpět

TÉMATA: rodina | smrt | život po smrti | víra

user-avatar

Simona Knotková

29. 10. 2018 | 08:00

V roce 1997 utrpěla rodina Kempových vážnou autonehodu. Na místě při ní zemřel otec rodiny Andy. Velmi zle na tom byl také syn Landon, kterého čekal ještě dlouhý boj v nemocnici.

Julie Kemp, její manžel Andy a osmiletý syn Landon se vraceli z nedělní mše, když do jejich auta čelně narazila sanitka. Ženu se záchranářům ještě podařilo dostat do stabilizovaného stavu, ale muž byl na místě mrtvý. Teprve po chvíli záchranáři objevili také nejmladšího pasažéra vozidla.

"Auto bylo tak rozbité, že jeho tělo nejprve neviděli. Pak ale našli jeho botu a po hlubším průzkumu ho objevili. Když ho vytáhli z auta, nedýchal," vypráví Julie.

Landon byl letecky převezen do nemocnici v Charlottě. Po oživení jeho srdce přestalo bít ještě dvakrát. Lékařům se ho ale pokaždé podařilo znovu nahodit. Vyhlídky do budoucna však nebyly pozitivní. Kvůli rozsáhlým zraněním hlavy zůstal Landon v kómatu.

"Řekli mi, že i kdyby přežil, byl by jako batole v těle osmiletého chlapce," vzpomíná žena. "Kvůli poškození mozku by nemohl chodit, mluvit ani jíst. Byla jsem ale tak zoufalá, že bych brala i takovou situaci. Nějak bych to už zvládla, jenom aby byl stále se mnou. Byl to jediné, co jsem měla."

Po dvou týdnech se chlapec probral. A co bylo ještě podivnější – jeho mozek nenesl žádné vážné následky. Matka ho brzy musela seznámit s krutou realitou a řekla mu o smrti otce. Jaké bylo však její překvapení, když jí Landon pokojně odpověděl, že všechno už ví a s otcem se setkal v nebi.

Landon na aktuální fotografii. Jeho tvář dodnes křižují jizvy z autonehody.

"Pamatuji si, že jsem ho tam viděl i s jeho kamarádem Olanem Palmerem, který zemřel měsíc před ním během autonehody, a Olanovým synem, který před rokem zemřel na čtyřkolce. Nikdo z nás neřekl ani slovo, jenom jsme tam tak naproti sobě stáli," popisuje Landon posmrtný život. V něm prý uviděl ještě někoho dalšího…

"Podíval se na mě a říká mi: 'Jo, a mami, ještě jsem ti zapomněl říct, že jsem viděl tvé další dvě děti.' První jsem nevěděla, o čem mluví. Pak mi ale došlo, že ještě před Landonem jsem utrpěla dva potraty. Nikdy jsme o tom Landonovi neřekli. Nevěděl, že jsem před ním už někoho čekala," tvrdí Julie.

Dnes již devětadvacetiletý muž dodává, že ho celá zkušenost jenom upevnila ve víře v Ježíše, se kterým se prý setkal během třetí klinické smrti. "Přišel za mnou a řekl mi, abych se vrátil zpátky na Zem a byl dobrý křesťan. Teď už vím, že je skutečný, a vím, že existuje nebe," uzavírá.

user-avatar

Simona Knotková

29. 10. 2018 | 08:00

Zavří­t reklamu