válkaČeskoslovenskoobjevy

Osmnáctiletá herečka povzbuzovala bojovou morálku vojáků polibky. Rozdala jich 10 000!

Osmnáctiletá herečka povzbuzovala bojovou morálku vojáků polibky. Rozdala jich 10 000!
Zdroj: life.time.com
+ 11 fotek+ 12 fotek

Když Spojené státy americké po útoku na Pearl Harbor vstoupily do druhé světové války, bylo potřeba rychle zformovat bojeschopné vojenské jednotky a vyslat je na obě fronty – proti Japonsku i hitlerovskému Německu. Mnoho mladých mužů bylo tehdy odvedeno a skončilo ve výcvikových táborech bez nejmenšího tušení, jaké peklo je čeká. Moc do smíchu jim rozhodně nebylo, a tak se 18letá vycházející filmová hvězdička jménem Marilyn Hare v návalu vlastenecké vášně rozhodla, že pozvedne mladým brancům bojovou náladu. Jak? Pojede za nimi a bude je líbat!

blondie 1. května 2018

Cíl, který si Marilyn stanovila, nebyl nikterak malý: měla v plánu rozdat 10 000 polibků. Za tímto účelem se na cestu vybavila „polibkometrem“, na kterém si zaznamenávala počet rozdaných pus. Svou show nejprve zahájila tím, že vylezla v sukni na bednu a před nastoupenou jednotkou zapěla píseň „Kiss the Boys Goodbye“. Pak se energicky pustila do práce. Směle prošla špalírem vojáků a pěkně po řadě udílela polibky jak kněz hostii v kostele. Prošla celým táborem, zamířila i do kantýny a na stráž. Zastavovala projíždějící džípy a volala na řidiče: „Stůj a nech se políbit.“

Onoho únorového dne roku 1942 rozdala celkem 733 polibků. Vliv na morálku vojáků byl ohromující. Ti když se odpotáceli s otiskem rtěnky na tváři zpět ke svým vojenským povinnostem, omámeně mumlali: „Měsíc si nebudeme umejvat ksicht.“ Jeden z vojáků po políbení dokonce prohlásil: „Teď je mi jedno, jestli natáhnu bačkory.“

Teď se bude vojákům lehčeji umírat.

Teď se bude vojákům lehčeji umírat.

O dívčině misi samozřejmě informoval dobový tisk, začínající herečka si tím zajistila širokou publicitu, byť její snahou prý bylo obveselit vojáky a pokusit se je na chvíli zbavit stresu a napětí před tím, než se ocitnou v pekle války.

„Jediné, co mě mrzí, je, že mám jen dvoje rty, které mohu dát své vlasti,“ pronesla Marilyn pateticky. Nikdo už se pak nedozvěděl, zda rozdala i zbylých 9 267 polibků, jak slíbila. Na filmovém nebi zazářila jen velmi krátce a její sláva rychle pohasla. Pro několik stovek vděčných amerických vojáků se však na pár minut stala hvězdou první velikosti.

Další články

Zavří­t reklamu