Žena byla za narození druhé dcery nakonec ráda. Do budoucna se ale chce podobné situaci co nejvíce vyvarovat.

Žena byla za narození druhé dcery nakonec ráda. Do budoucna se ale chce podobné situaci co nejvíce vyvarovat. | zdroj: thesun.co.uk


Osmnáctiletá dívka šla spát s plochým břichem. Vzbudila se těhotná a do hodiny rodila

TÉMATA: těhotenství | mateřství

user-avatar

Simona Knotková

20. 04. 2019 | 09:00

Brala antikoncepci, nepociťovala žádné těhotenské příznaky, a stejně loni v červenci porodila svou druhou dceru. Dnes devatenáctiletá Skotka Emmalouise Leggate se svěřila se svým příběhem.

Na ráno 17. července 2018 Emmalouise Leggate do smrti nezapomene. Zatímco večer šla spát s plochým břichem, ráno se probudila těhotná a o čtyřicet pět minut později už rodila. Mladá žena přitom tvrdí, že po celou dobu nepociťovala žádné těhotenské příznaky, a dokonce brala antikoncepci.

"Nedělala jsem si těhotenský test, neměla jsem žádné příznaky, nic. Vynechala mi sice menstruace, ale dávala jsem to za vinu práškům. Netrpěla jsem žádnými nevolnostmi ani těhotenskými chutěmi. Stejně tak jsem dítě ve svém břiše necítila, protože mě nekopalo," vypráví Emmalouise, která byla v té době už matkou jednoroční Caoimhe.

Přiznává, že bojovala s lehkým nárůstem váhy, ale nebylo to nic, co by v ní vzbuzovalo podezření. "Sice jsem trochu přibrala, ale kila navíc se rozmístila po celém těle a břicho mi nenarostlo. Máma mi poradila, ať chodím víc ven a hýbám se."

V den, kdy se druhé dítě rozhodlo vstoupit do světa, šlo všechno už rychle. Rodička to dokonce ani nestihla do nemocnice a Ciaru, jak dceru později pojmenovala, porodila v autě. "Těhotenské břicho se zničehonic vytvořilo přes noc. Vzbudila jsem se a ono trčelo do výše. Babička mě ujistila, že se rozhodně jedná o dítě. Naložila mě do auta a jely jsme do nemocnice. Kontrakce jsem měla každé dvě minuty a pak mi praskla voda. Babička zaparkovala a říká mi: 'Počkej ještě pět minut, to snad zvládneš, ne?' Nezvládla jsem to. Když bylo po všem, byla jsem v šoku. 'Tohle nemůže být skutečné,' říkala jsem si."

Podle lékařů bylo dítě až do porodu umístěné v dolní části zad, což způsobilo, že se nevytvořilo těhotenské břicho. I když příběh Emmalouise měl nakonec šťastný konec a holčička se narodila bez komplikací, pro příště si už žena pečlivě pohlídá, aby se podobná situace neopakovala.

"Rozhodně to byla ta nejlepší věc, která se mi kdy přihodila. Žádná další dětská překvapení ale nechci, děkuji. Od té doby pohlížím na antikoncepci už jinak a raději jsem si nechala zavést nitroděložní tělísko. Čas od času si pro jistotu také dělám těhotenské testy," uzavírá.

user-avatar

Simona Knotková

20. 04. 2019 | 09:00

Zavří­t reklamu