válkaČeskoslovenskoobjevy

Osmkrát se rozvedla a dcera jí ubodala milence

Osmkrát se rozvedla a dcera jí ubodala milence
Zdroj: wikicommnos
+ 7 fotek+ 8 fotek

Málokdo prožil tak pestrý život jako ona. Herečka Lana Turner (†74) by ale jistě mnoho svých životních eskapád ráda oželela. Jako malá přišla o otce, stihla se osmkrát vdát a zase rozvést, přijít o tři děti a pohřbít milence, kterého ubodala její čtrnáctiletá dcera.

Crazy Eyes 29. srpna 2018

Bylo jí teprve devět let, když jejího otce zavraždili kvůli pár dolarům, které chvíli předtím vyhrál v kartách. Malá Julia, jak se Lana původně jmenovala, společně s matkou zakotvila ve slunném Los Angeles. A právě tam se začal odvíjet její neuvěřitelný životní příběh…

Když bylo Julii šestnáct, v bistru si jí všiml známý novinář a věci dostaly rychlý spád. Ještě v témže roce natočila své první čtyři filmy.

Díky své kráse a také absenci studu před kamerou a mimo ni si Julia rychle vybudovala pověst sexuální bohyně a obdivované divy. Začala si říkat Lana a v devatenácti letech se poprvé zamilovala – kolegyni Judy Garland přebrala hudebníka Artieho Shawa a vzala si ho za muže. Vztah vzal za své po pár měsících nekonečných hádek, pro Lanu šlo ale, co se vztahů týče, teprve o zahřívací kolo.

Nedlouho poté podlehla herci a restauratérovi Josephu Craneovi. Vzali se v roce 1942, ale už v následujícím se rozešli, protože Lana zjistila, že je stále ženatý. Joseph se urychleně rozvedl a v roce 1943 si Lanu vzal podruhé. Mezitím se manželům narodila dcera Cheryl, ani dítě je ale nespojilo. Definitivně se rozešli v roce 1944.

Lana dostávala stále více rolí a ji zase stále více milenců. Šeptalo se, že Hollywood se dělí na ty, kteří s Lanou už nic neměli, a na ty, kteří s ní ještě nic neměli. Počtvrté se provdala za miliardáře Henryho Toppinga, se kterým vydržela čtyři roky. Rozchod ale tentokrát nesla dost špatně, dokonce se pokusila podřezat si žíly.

V roce 1953 řekla ano Lexi Barkerovi, který proslul jako Old Shatterhand. Ten se ale ke své ženě i vyženěné dceři choval dost násilnicky, a když ho tehdy čtrnáctiletá Cheryl obvinila ze sexuálního obtěžování, byla to poslední kapka. Lana manžela vyhodila z domu a požádala o rozvod.

Zlomené srdce si ale obletovaná herečka začala léčit na nejhorším možném místě. Stala se totiž milenkou gangstera Johnnyho Stompanata, který měl velmi pochybnou pověst a prchlivou povahu.

Třaskavý vztah vyvrcholil 4. dubna 1958. Co se tehdy v jejich domě stalo, není dodnes zcela jasné. Cheryl později u soudu tvrdila, že slyšela matku volat o pomoc a zbytek má jako v mlze. V obavě o matčin život ale jejího milého ubodala kuchyňským nožem. Případ se stal senzací, ale Laně se nakonec podařilo přesvědčit porotu, že šlo o nutnou sebeobranu, a její dcera tak vyvázla bez trestu. Mnozí říkali, že šlo o její životní herecký výkon.

S příchodem 60. let začala její kariéra stagnovat. Pošesté se rozvedla, tentokrát s rančerem Fredem Mayem. Sedmým statečným, co vlezl s Lanou do chomoutu, se stal producent Robert Eaton. I tento vztah ale po čtyřech letech skončil.

Naposledy se provdala za hypnotizéra Ronalda Pellara, osmý a poslední rozvod následoval v roce 1972. Později ve svých pamětech přiznala, že pak už muže nevyhledávala a žila v celibátu. „Chtěla jsem mít sedm dětí s jedním mužem, ale nakonec se to nějak zvrtlo,“ napsala o svém bujarém intimním životě. Prozradila také, že během svých mnoha milostných dobrodružství dvakrát potratila a jednou porodila mrtvé dítě. Celý život se potýkala se závislostí na alkoholu a drogách, v 70. letech se definitivně stáhla do ústraní a roku 1995 podlehla rakovině jícnu.

Další články

Zavří­t reklamu