válkaČeskoslovenskoobjevy

Osmiletý chlapec zvládl triatlon i s postiženým bratrem. Táhl ho ve vozíku za sebou.

Osmiletý chlapec zvládl triatlon i s postiženým bratrem. Táhl ho ve vozíku za sebou.
Zdroj: Facebook
+ 1 fotka+ 2 fotky

Noe a Lucas jsou malí bráškové, kteří se mají velmi rádi. Jsou to nejlepší kámoši, kteří dělají všechno spolu. Hrají si, koukají na televizi i zlobí rodiče, jako většina sourozenců. Jenže Lucas se narodil postižený a je odkázaný na invalidní vozík. Když se Noe rozhodl, že bude závodit v triatlonu, bylo naprosto samozřejmé, že Luc bude u toho. Trénoval každý den, několik měsíců, aby zvládl plavat i běhat za dva. Protože bez Lucase by ho výhra netěšila.

Kateřina A. 26. srpna 2015

Když se Noah Aldrich z Idaha před časem dozvěděl, že se koná soutěž v mini-triatlonu, který organizovala mládežnická organizace YMCA, hned oznámil rodičům, že se chce zúčastnit a vzít s sebou i svého šestiletého bratra Lucase. S bratrem jsou totiž nerozlučná dvojka a všechno dělají společně. Jenže Lucas je od narození postižený, nemůže chodit ani mluvit, nemůže ani sám jíst. Ale může se usmívat a jeho největší úsměv vždy patřil jeho staršímu bráchovi. Noah začal trénovat hned druhý den a připravoval se na závody poctivě celé tři měsíce, aby získal potřebnou fyzičku. Trénoval hlavně plavání, protože než se nadchnul pro triatlon, stěží přeplaval bazén. V den konání závodu byl Noah stoprocentně připravený, přesto na startu velmi nervózní.

V bazénu táhl svého bratra na nafukovacím člunu, který měl popruhem připevněný k hrudi. Při jízdě na kole seděl Lucas za Noahem ve speciálním vozíku, který vážil osmnáct kilogramů, jen o pět kilo méně, než Lucas, a při běhu tlačil Noah sourozence před sebou v kočárku.

Noah zvládl s bratrem uplavat 200 metrů, ujet na kole pět kilometrů a uběhnout dva kilometry. To vše při 35 stupních Celsia. Do cíle dorazili za 54 minut. Když Noah probíhal cílovou páskou, zněl všude kolem ohlušující potlesk a hlasatel pronesl jediné slovo: „Mimořádné!“ I pro Lucase to byl bezpochyby velmi silný zážitek. „Když jsme ho vytahovali z vody, i potom z vozíku, měl na tváři ten nejširší úsměv, jaký jsme kdy viděli,“ pohnutě vzpomíná jejich matka. Po závodu se Noaha ptali, která část pro něj byla nejtěžší. „Určitě běh, protože už se blížíte ke konci a nezbývají vám žádné síly“, usmíval se šťastný Noah. A usmíval se i Lucas, který dokončil triatlon díky neuvěřitelné lásce svého bratra.

Další články

Zavří­t reklamu