Gabriel chodí teprve na základku, ale už nyní mu leží na srdci životy ostatních.

Gabriel chodí teprve na základku, ale už nyní mu leží na srdci životy ostatních. | zdroj: tanksgoodnews.com


Osmiletý chlapec chce vybrat peníze pro bezdomovce. Podnikne triatlon

TÉMATA: děti | dobrovolnictví | triatlon | bezdomovci

user-avatar

Simona Knotková

7. 05. 2019 | 08:48

Pozornost britských médií zaujal osmiletý školák Gabriel Wakefield, který chce neobvyklou cestou pomoci bezdomovcům. Podnikne pro ně více než třicetikilometrový triatlon.

Když se Gabriel Wakefield dozvěděl, kolik lidí v jeho zemi žije na ulici, rozesmutnilo ho to. Společně s rodiči vymyslel plán, jak takovým lidem pomoci.

"Myslím, že je nespravedlivé, že někteří lidé nemají domov a někteří ano, proto jsem se rozhodl podniknout svůj vlastní triatlon, a vybrat tak nějaké peníze," stojí v Gabrielově profilu na crowdfundingové stránce JustGiving, která v době psaní textu už přesáhla požadovaných 1000 liber (cca 28 tisíc korun).

V rámci upraveného triatlonu nejprve pojede na kole trasu národním parkem North York Moors, dále bude následovat pěší cesta až k řece Esk, odkud pojede kánoí do Whitby. Závod bude dlouhý celkem 20 mil (32 kilometrů) a uskuteční se na začátku května.

Jeho matka Melanie Challenger přiznává, že i když mu doma pomohli vymyslet způsob, jak vybrat peníze pro potřebné, v zárodku se jedná o jeho iniciativu. Nechal se prý inspirovat množstvím dobročinných projektů, které probíhají v rámci jeho školy.

"Ví, že ve světě existuje spousta bezdomovců a uprchlíků, ale neuvědomoval si, že hodně z nich žije také v jeho zemi. Nikdy bych ho k ničemu nenutila, bylo to celé jeho nápad. Je to velmi dobrosrdečný kluk a my jsme na něho pyšní," vypráví Challanger.

user-avatar

Simona Knotková

7. 05. 2019 | 08:48

Zavří­t reklamu