válkaČeskoslovenskoobjevy

Osmiletý chlapec chce vybrat peníze pro bezdomovce. Podnikne triatlon

Osmiletý chlapec chce vybrat peníze pro bezdomovce. Podnikne triatlon
Zdroj: tanksgoodnews.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Pozornost britských médií zaujal osmiletý školák Gabriel Wakefield, který chce neobvyklou cestou pomoci bezdomovcům. Podnikne pro ně více než třicetikilometrový triatlon.

Simona Knotkova 7. května 2019

Když se Gabriel Wakefield dozvěděl, kolik lidí v jeho zemi žije na ulici, rozesmutnilo ho to. Společně s rodiči vymyslel plán, jak takovým lidem pomoci.

„Myslím, že je nespravedlivé, že někteří lidé nemají domov a někteří ano, proto jsem se rozhodl podniknout svůj vlastní triatlon, a vybrat tak nějaké peníze,“ stojí v Gabrielově profilu na crowdfundingové stránce JustGiving, která v době psaní textu už přesáhla požadovaných 1000 liber (cca 28 tisíc korun).

V rámci upraveného triatlonu nejprve pojede na kole trasu národním parkem North York Moors, dále bude následovat pěší cesta až k řece Esk, odkud pojede kánoí do Whitby. Závod bude dlouhý celkem 20 mil (32 kilometrů) a uskuteční se na začátku května.

Jeho matka Melanie Challenger přiznává, že i když mu doma pomohli vymyslet způsob, jak vybrat peníze pro potřebné, v zárodku se jedná o jeho iniciativu. Nechal se prý inspirovat množstvím dobročinných projektů, které probíhají v rámci jeho školy.

„Ví, že ve světě existuje spousta bezdomovců a uprchlíků, ale neuvědomoval si, že hodně z nich žije také v jeho zemi. Nikdy bych ho k ničemu nenutila, bylo to celé jeho nápad. Je to velmi dobrosrdečný kluk a my jsme na něho pyšní,“ vypráví Challanger.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu