válkaČeskoslovenskoobjevy

Osmdesátiletý veterán je skutečným Santou. Už 50 let vyrábí pro chudé děti hračky

Kouzelné bytosti nosící dětem dárky sice neexistují, ale minimálně v Sanfordu v Severní Karolíně se o tuto činnost někdo stará. Osmdesátiletý válečný veterán Jim Annis vyrábí už padesát let dárky, které posílá dětem. Dle svých slov by si přál, aby to mohl dělat ještě dalších padesát roků.

„Když Armáda spásy roznáší v naší oblasti jídlo a oblečení, já přicházím s hračkami. Přijde mi, že se na ně docela zapomíná,“ vypráví.

Ve své dílně vyrábí různorodé kousky, od panenek přes autíčka až po pokladničky. Na jednu roční nadílku vyrobí průměrně okolo tři sta hraček. Veškeré pokrytí nákladů jde přitom z jeho kapsy. Peněžní stránka věci je však podle něj vedlejší.

„Mám rád, když se mě lidé ptají, kolik dostávám za hračky zaplaceno. Odpovídám jim, že odměnou mi je úsměv na dětských tvářích. Doufám, že v tom budu moci pokračovat, co nejdéle to půjde.“

Sám pochází z nuzných poměrů, a proto si uvědomuje, že ne všechny děti si užívají luxus velké vánoční nadílky. „Můj táta pracoval, ale nevydělával moc peněz. Je těžké zorganizovat velké Vánoce s pěti dětmi.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu