válkaČeskoslovenskoobjevy

Osmdesátiletý Japonec patří k nejlepším kulturistům světa

Osmdesátiletý Japonec patří k nejlepším kulturistům světa
Zdroj: odditycentral.com

Tošisuke Kanazawa má za sebou už jednaosmdesáté narozeniny. Přesto slaví úspěchy v kulturistickém odvětví.

Simona Knotkova 1. srpna 2018

Tošisuke Kanazawa není na kulturistickém poli žádným nováčkem. Za svých mladých let se sportu aktivně věnoval a vyhrával množství titulů. S odchodem do sportovního důchodu ve 34 letech Kanazawa ale přestal cvičit, do životosprávy zařadil alkohol a kouření a neomezoval se nijak ani ve své stravě. Roky budované svaly a kondice zmizely a stal se z něj typický stárnoucí muž. Všechno se změnilo na prahu padesátky, kdy onemocněla jeho manželka. Aby jí muž udělal radost, znovu začal cvičit.

Jak se Japonec dostal opět do formy? Konec kouření a pití byl samozřejmě základ. Dále si vytvořil jídelníček sestávající z hnědé rýže, sójových bobů, proteinových doplňků a polévky miso. Masu a rybám se vyhýbá, protože je tělo obtížněji tráví. Kůži si natírá speciálním olejem, díky kterému nevypadá tolik svraštěle.

Zatímco zamlada trávil až šest hodin denně v tělocvičně, svou nynější cvičící rutinu zkrátil na tři hodiny. Tělu dopřává také pravidelné týdenní pauzy, během kterých si jeho svaly odpočinou. A těžká práce se vyplácí.

Tošisuke Kanazawa na soutěži

Tošisuke Kanazawa na soutěži

Kanazawa loni oslavil už své jednaosmdesáté narozeniny, a přesto stále objíždí soutěžní klání. V roce 2016 se stal šestým nejlepším kulturistou světa v kategorii nad 65 let. Stal se také s přehledem nejstarším účastníkem soutěže, za což byl oceněn zlatou medailí. Není poté k podivu, že si ho díky jeho odvaze a úsilí oblíbilo publikum.

Momentálně má v plánu pokračovat s kulturistikou aspoň do svých 85 let. Díky pravidelnému cvičení se těší výbornému zdraví a od svých padesáti let prý netrpěl ničím vážnějším než obyčejným nachlazením. Stejně tak nemá žádné problémy s pohybovým aparátem, jak tomu u starších lidí často bývá.

„Chci dál stárnout se svou kulturistickou komunitou. Když si určím cíl, můžu pokračovat dál. Musím pracovat ještě usilovněji,“ uzavírá.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu