válkaČeskoslovenskoobjevy

Osmdesátiletý děda je módní ikonou Instagramu

Osmdesátiletý děda je módní ikonou Instagramu
Zdroj: odditycentral.com
+ 9 fotek+ 10 fotek

Muž z japonské prefektury Akita baví Instagram. I přes svůj pokročilý věk předvádí poslední výstřelky módy a sklízí za to chválu.

Simona Knotkova 18. června 2019

Ještě donedávna byl čtyřiaosmdesátiletý Tetsuja obyčejným seniorem, který si jako bývalý učitel chemie užíval zaslouženého důchodu. Rád trávil čas na zahrádce a rozhodně se nezajímal o módu.

Všechno se změnilo návštěvou vnuka Naoji. Mladý muž dostal nápad, že se svým dědou nafotí pár módních fotek. Senior na nich měl předvádět poslední kousky dnešní módy. Fotilo se na místě jeho bývalého školního pracoviště nebo třeba na poli.

„Překvapivě ho to velmi nadchlo,“ vypráví Naoja. „Spousta návrhů ohledně lokací a dalších věcí pochází z jeho hlavy.“

Snímky vložil na svůj Twitter a čekal, zda budou mít nějakou odezvu. Ta přišla vzápětí a byla veskrz pozitivní. Naoja se proto rozhodl, že s projektem bude pokračovat. Dědovi založil Instagram slvr.tty, který za necelý měsíc nasbíral více než 100 tisíc followerů. To je číslo, se kterým se nemůžou chlubit ani mnohem mladší a „služebně“ starší influenceři.

V ultra stylových kouscích, jako je třeba svetr z módního domu Loewe nebo sportovní kalhoty francouzské značky Drôle de Monsieur, je skutečnou módní ikonou, která zcela reálně může své příznivce učit o aktuálních trendech. Není divu, že ho zprvu nemohla poznat ani vlastní rodina.

„Zbytek rodiny začal úplně šílet, když ho poprvé uviděl v tom oblečení. Byla to celkem podstatná změna vidět svého vesnického dědu, který se nikdy nezajímal o módu, v outfitech, které by si na sebe sám nikdy neoblékl. Věci jako dědovy spodky nebo náplasti na svalovou bolest tomu ale dodávají osobní kouzlo,“ říká Tetsuja.

Jediným problémem je, že senior nepoužívá internet a pořádně si vlastně ani neuvědomuje, jaké popularity se mu na sociálních sítích dostává. Tetsuja má proto v plánu uspořádat jednoho dne výstavu. „Bylo by pěkné, kdybychom tam dostali i nějaké jeho bývalé studenty,“ uzavírá.

Další články

Zavří­t reklamu