Láska skutečně nezná hranic.

Láska skutečně nezná hranic. | zdroj: odditycentral.com


Osmdesátiletá žena omylem zavolala dvacetiletému mladíkovi. Nakonec se z nich stali manželé

TÉMATA: indonésie | vztahy | láska

user-avatar

Simona Knotková

10. 07. 2017 | 09:00

Když osmadvacetiletý Sofian Loho Dandel přijal jednoho dne telefonát od neznámé ženy, netušil, že si právě volá se svou budoucí manželkou. Od sňatku dvojici neodradil ani markantní věkový rozdíl.

Dvaaosmdesátiletá Martha Potu z indonéské provincie Severní Sulawesi si spletla číslo, když jí to zvedl mladý pracovník skladu z ostrovu Mantehage. Namísto zavěšení si s mužem na druhé straně začala povídat.

"Od té doby jsme spolu byli v neustálém kontaktu. Nikdy předtím jsem ještě neměl vztah a zamiloval jsem se do ní. Tehdy jsem ještě nevěděl, kolik je jí let," vzpomíná Dandel.

Pravdu se dozvěděl po několika měsících telefonických konverzací, kdy se dvojice konečně domluvila na setkání. Vysoký věk jeho společnice ho upřímně překvapil. I přesto se ale rozhodl ji nakonec požádat o ruku.

Fotografie ze svatby

Potu už jednou vdaná byla, o svého manžela přišla před deseti lety. Děti jí odešly do Německa a Saúdské Arábie a ona na sklonku života zůstala sama. "Modlila jsem se k Bohu, aby mi dal ještě jednu šanci, a žádala jsem o manžela, který by se o mě dokázal postarat ve vysokém věku. Neočekávala jsem, že mi Bůh vybere někoho, jako je Sofian," říká.

Dvojice dostala požehnání i od rodičů manžela. "Netušili jsme, že snoubenka našeho syna je babičkou. Opravdu jsme byli překvapení, ale co jsme mohli dělat? Viděli jsme, jak moc se milují, takže jsme s jejich volbou souhlasili. Ať se stane, co se stát má," sdělila matka muže, šedesátiletá Magdalena.

Svatba proběhla letos v únoru. Dandel věří, že spolu dvojice bude tak dlouho, jak jim to Bůh dovolí.

 

user-avatar

Simona Knotková

10. 07. 2017 | 09:00

Zavří­t reklamu