válkaČeskoslovenskoobjevy

Osamělá babička hledá náhradní dceru a ráda jí za to i zaplatí

Osamělá babička hledá náhradní dceru a  ráda jí za to i zaplatí
Zdroj: odditycentral.com

V ekonomické oblasti sice Čína prodělala v posledních 30 letech dramatický rozvoj, jaký v historii u žádné jiné země nenajdeme, to však neznamená, že by tamní lidé byli šťastnější. Samota a úzkost jsou dva největší problémy současné stárnoucí čínské populace. Pozornost v nedávné době vzbudil případ šestaosmdesátileté ženy, která zoufale hledala na inzerát náhradní dceru, s níž by mohla společně strávit dovolenou.

Yvonne Pokorná 25. ledna 2017

“Žiji sama v Čeng-čou… Hledám přátelskou dívku ve věku 19 až 24 let, která by si se mnou povídala a fotila,” napsala Li Jen-ling ve svém příspěvku na WeChat. “Ráda bych byla tuto zimu u moře v San-ja, ale bojím se cestovat sama,” dodala. Ve svém inzerátu nezapomněla zdůraznit, že případnou zájemkyni nebude stát dovolená ani halíř, protože za ni veškerou útratu zaplatí, a navíc jako odměnu obdrží nový značkový iPhone 7.

Z ženina inzerátu se v krátké době stal virál a mnoho lidí jí začalo nabízet, že ji budou na dovolené doprovázet bez jakékoliv kompenzace. “Nepotřebuji telefon, ale mohu s vámi, teto, odjet, a svou útratu si zaplatím, hlavně ať netrpíte samotou,” stálo v jedné z odpovědí.

Náhradní dceři bude vše proplaceno a obdrží i nový iPhone.

Náhradní dceři bude vše proplaceno a obdrží i nový iPhone.

Vyšlo pak najevo, že Li sice má rodinu, ale nikdo z jejích členů nemá na ni čas. Její dcera před časem emigrovala do Kanady a manžel jezdí po dlouhých túrách se svými kamarády, takže Li zůstává doma sama. “On má své kamarády a dceru nechci obtěžovat,” vysvětlovala. Jezdit na hromadné organizované zájezdy s cestovními kancelářemi se jí ovšem také nechce. Jak řekla, stačila by jí společnost jedné dívky, která by jí nahradila chybějící dceru. “Bojím se samoty,” přiznala Li.

Tahle Číňanka si nemá s kým povídat a s kým odjet na dovolenou. Dala si proto inzerát na náhradní dceru.

Tahle Číňanka si nemá s kým povídat a s kým odjet na dovolenou. Dala si proto inzerát na náhradní dceru.

Její případ není rozhodně ojedinělým. Loni například jeden pětasedmdesátiletý důchodce jménem Chuan Čchi nabízel celou svou měsíční penzi jakékoli rodině, která by jej adoptovala. Muž sice také má vlastní rodinu, ale ti buď bydlí daleko, nebo jsou příliš zaneprázdnění.

Další články

Zavří­t reklamu