válkaČeskoslovenskoobjevy

Orgie šlechty v jeskyni, to byl slavný klub Hellfire

Orgie šlechty v jeskyni, to byl slavný klub Hellfire
Zdroj: amusingplanet.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

První Hellfire Club byl založen roku 1718 vévodou z Whartonu. Muž, který byl na jedné straně ctihodný muž slova, byl také opilec, násilník a prostopášník. Klub měl být zaměřen na politickou a náboženskou satiru a hlavně měl šokovat okolní svět. Členové klubu se oslovovali ďáblové, a jídla, která se servírovala, nesla názvy jako Venušina prsa, Koláč svatého ducha a podobně. Tento klub byl sice první Hellfire, ale ne nejslavnější.

Tomáš Chalupa 4. května 2020

Tím, který si získal největší proslulost, byl Hellfire Club, který založil Sir Francis Dashwood v Medmeham Abbey. Mottem klubu bylo „Dělej, co chceš“. Sám Dashwood byl znám svými žertíky, kterými zesměšňoval opět především církev. Na sešlost členů opatství vypustil malou opici, vydával se také za švédského krále u soudu v Petrohradu, čímž způsobil značné pozdvižení.

Jeho Hellfire Club se brzy stal známým pro své orgie. Muži, kteří se oslovovali bratře a byli oděni v kněžských sutanách, se oddávali sexu s prostitutkami oblečenými jako jeptišky. Mluvilo se i o satanistických rituálech, černých mších a znásilňování, ale nic z toho se nikdy neprokázalo.

Později se klub přestěhoval do labyrintu jeskyní, který nechal Dashwood vytesat pár mil za Medham Abbey. Labyrint měl hlavní chodbu, která měla po stranách množství menších kaveren, kde se mohli členové oddávat sexu. Na konci byl také podzemní chrám, kam měli přístup jen někteří členové klubu.

Klub fungoval dvacet let, než musel být po sérii skandálů uzavřen. V 19. století se klub stal turistickou atrakcí. Tato funkce mu zůstala až do dnešních dnů, kdy se turisté mohou podívat dovnitř, dozvědět se o historii klubu a také zhlédnout kostýmované výjevy a scénky ze života klubu v době jeho největší slávy.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu