válkaČeskoslovenskoobjevy

Šok při letové show ptačích dravců: Orel se pokusil unést chlapce!

Šok při letové show ptačích dravců: Orel se pokusil unést chlapce!
Zdroj: dailymail.co.uk

V australském Alice Springs Desert Parku probíhala veřejná show s orly klínoocasými. Jeden z nich se ale najednou snesl přímo na hlavu malého chlapce. Zaťal do jeho hlavy pařáty a pokusil se ho odnést.

Tomáš Chalupa 14. července 2016

Naštěstí rychle zasáhli pracovníci parku a orel tak zanechal na chlapcově hlavě jen několik krvavých šrámů. Podle svědků si chlapec hrál se zipem a zvuk přilákal pozornost orla. Ten se vrhl na chlapce, kterého zřejmě považoval za kořist, a chtěl ho vynést vzhůru, což se mu naštěstí díky chlapcově velikosti a váze nepodařilo.

Nyní probíhá vyšetřování celého incidentu, orel byl ze show stažen, dokud se nezjistí, proč zaútočil. Park vydal také prohlášení, že to byl první případ, kdy orel zaútočil na někoho v publiku.

Orel klínoocasý patří k největším druhům orlů s rozpětím 2,3 metrů a podle odborníků měl chlapec štěstí, že vyvázl bez větší úhony. I když šok si zřejmě odnesl pořádný a na orla se nějakou dobu nebude chtít určitě ani podívat.

Není to poprvé, co orel napadl člověka. V Manille v Austrálii při závodu paraglidů v roce 2007 napadl orel jednu z účastnic přímo na jejím paraglidu. Přidal se k němu druhý a společně začali pařáty a zobáky párat její padák. Poškrábali ji na obličeji a nakonec se zamotali do padákových šňůr. Závodnice musela dokončit seskok za použití rezervního padáku.

Další články

Zavří­t reklamu