válkaČeskoslovenskoobjevy

Opustila ho přítelkyně, tak skočil do moře a začal fotit bílé žraloky

Opustila ho přítelkyně, tak skočil do moře a začal fotit bílé žraloky
Zdroj: petapixel.com
+ 12 fotek+ 13 fotek

Když nevyjde vztah, občas to člověka přiměje změnit život. Přesně tohle se stalo také Georgi Probstovi, který se chtěl ženit, jenže nakonec zůstal sám, protože přítelkyně od něj odešla. Místo depresí a sebelítosti se rozhodl, že si splní svůj tajný sen a bude fotografovat velké bílé žraloky. Mělo to háček – nikdy v životě se nepotápěl.

Tomáš Chalupa 29. března 2015

Bílý žralok je všem dobře známý z filmu Čelisti. Je to nejnebezpečnější druh žraloka. Když se tedy člověk, který se v životě nepotápěl, rozhodne fotit pod vodou zrovna tyto tvory, mnoho lidí hned lidí napadne, že se buď zbláznil, nebo chce spáchat sebevraždu.

Probst vzal všechny peníze určené na koupi zásnubního prstenu a začal se potápět. A brzy se setkal i s vytouženým bílým žralokem. Postupem času zjistil, že film Čelisti není zrovna tím nejpravdivějším pohledem na tyto majestátné krále moří. „Když se přiblíží a naváže oční kontakt, tak nastane jakési spojení. Najednou dojde k úplně jinému druhu chápání bílého žraloka plného respektu a úžasu,“ popisuje své dojmy Probst. Když se pochlubil lidem se svými prvními fotkami, říkali mu, že je blázen, že je to šíleně nebezpečné. „Ale když jste pod vodou, tak takhle nemůžete uvažovat,“ dodává Probst.

Probst se potápěl mezi bílé žraloky znova a znova a počet jeho fotografií narůstal. „Samozřejmě jsem fotil i fotografie, kdy má žralok otevřené čelisti. Lidé to prostě chtějí vidět,“ říká Probst a dodává, že on sám má raději mírumilovné fotografie bílých žraloků. Probst dnes patří k uznávaným fotografům těchto tvorů. Koupil loď se dvěma podmořskými klecemi, a jak sám říká, fotografie bílých žraloků jsou pro něj něco jako rodinné album. Kdyby od něj před lety neodešla přítelkyně, možná by tuhle podmořskou rodinu nikdy nezískal.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu