válkaČeskoslovenskoobjevy

Opravdu ukousl Alice Cooper hlavu živému kuřeti? Muzikanti objasnili legendární historku

Opravdu ukousl Alice Cooper hlavu živému kuřeti? Muzikanti objasnili legendární historku
Zdroj: rollingstone.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

O metalových muzikantech kolují šílené historky. Ne vždy se ale nutně musí jednat o pravdu, jak nám dokládá například "kuřecí incident" z koncertu Alice Coopera.

Simona Knotkova 1. července 2020

K památnému incidentu, který skupině zajistil obří publicitu a pověst jedné z nejnebezpečnějších rocknrollových formací světa, došlo na festivalu Toronto Rock ‚n‘ Roll Revival v září 1969.

Skupina s sebou tehdy vozila dvojici kuřat Larryho a Peckera, ke kterým se chovala jako ke svým mazlíčkům. Jednomu z nich se během torontského koncertu podařilo dostat na pódium, kde vlezlo do peřového polštáře, který měl Alice Cooper později vysypat mezi fanoušky. Muzikant se v hospodářských zvířatech nijak zvlášť nevyznal a předpokládal, že když kuře hodí do davu, vzlétne a nic se mu nestane. V tom se zásadně přepočítal

Opeřené zvíře spadlo do předních řad, kde jej fanoušci na invalidních vozících údajně roztrhali. Jeho kusy pak měly letět zpátky na vystupující. Jak už to ale bývá, příhoda začala hned po svém vzniku žít vlastním životem a na další den byly noviny plné šokujících zpráv o tom, jak zpěvák ukousl hlavu živému kuřeti a vypil jeho krev.

„Na další den mi volá Zappa a ptá se mě: ‚Ty jsi zabil na pódiu kuře?‘ Odpověděl jsem mu, že ne. On mi na to řekl: ‚Tak o tom ale nikomu neříkej. Lidi to milují. Jsi teď notoricky nejznámější osobou všech dob,'“ prozradil frontman heavymetalové kapely v epizodě dokumentárního pořadu Behind The Music. Frank Zappa byl tehdy majitelem labelu, který skupině vydal debutové album „Pretties for You“.

Historka byla v době svého vzniku opatřena ještě jedním mýtem, podle kterého kuře patřilo některémů z návštěvníků, který jej hodil na pódium. Bývalý baskytarista Dennis Dunaway ve své autobiografické knize „Snakes! Guillotines! Electric Chairs!“ z roku 2015 objasnil, že tuto lež rozšířili sami muzikanti, aby předešli teroru ochránců zvířat.

„Chodili na každý náš koncert, aby se ujistili, že nevraždíme kuřata, což jsme nikdy nedělali,“ odtajnil čtenářům memoárů.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu