válkaČeskoslovenskoobjevy

Opička byla od roku 1991 vězněna v malé temné kleci. Letos ji konečně zachránili

Opička byla od roku 1991 vězněna v malé temné kleci. Letos ji konečně zachránili
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 7 fotek+ 8 fotek

Neuvěřitelných 25 let, tedy celé dlouhé čtvrtstoletí, byl makak Joe uvězněn na omezeném prostoru temné klece plné krys. Zachránila ho teprve organizace Wildlife Friends Foundation Thailand.

Simona Knotkova 21. srpna 2016

Opici si v roce 1991 pořídila rodina ze slumu v Bangkoku. Makak měl sloužit jako domácí mazlíček a pobavení pro sousedy. Namísto starostlivé péče ho však strčili do temné klece o rozměrech 70 x 80 x centimetrů, kde ho drželi po celých dvacet pět let. Ve špíně a jeho vlastních výkalech se proháněly krysy, majitelé se ani nestarali o pravidelnou stravu a přísun tekutin. Když ho konečně přišli zachránit lidé z Wildlife Friends Foundation Thailand, čekal je pohled, který předčil jejich nejhorší představy.

„Za posledních sedmnáct let jsem viděl už hodně zvířecího utrpení, stav makaka by ale patřil do Top 10 nejhorších případů. Když nám jeho majitel řekl, jak dlouho ho už v kleci drží, byli jsme naprosto šokovaní. Joe, jak opici říkají, byl v té pekelné díře od roku 1991! To je dvacet pět let,“ napsal na Facebook Erwin Wiek, zakladatel thajské organizace na ochranu divokých zvířat.

Opička byla tak vysílená a měla ochablé svaly, že se nemohla ani postavit. Záchranáři jí dali sedativa, zabalili ji do deky a odnesli do svého útulku. Zde se její stav už po pár dnech naštěstí začal lepšit.

„Joe se už začíná hýbat. Chodí okolo klece, ale ještě není schopen po ní šplhat; na to je příliš slabý a nikdy předtím to nedělal. Už jsme viděli, jak se koupal a komunikoval s dalšími opicemi. Průměrná délka života je u makaků až 35 let, takže doufáme, že má před sebou ještě spoustu plnohodnotných let,“ uzavírá Wiek.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu