válkaČeskoslovenskoobjevy

Opět byly zachyceny neznámé signály z vesmíru, jsou za nimi mimozemšťané?

Opět byly zachyceny neznámé signály z vesmíru, jsou za nimi mimozemšťané?
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Nový radioteleskop CHIME v Britské Kolumbii v Kanadě zachytil silný radiový signál (Fast Radio Burst – FRB) z hlubokého vesmíru. Jeho původ je nejasný, někteří hovoří o tom, že by mohl být dílem mimozemské civilizace.

Tomáš Chalupa 4. září 2018

Těchto případů přibývá a s příchodem modernějších teleskopů se daří stále častěji tyto FRB signály detekovat. Signál byl o velmi nízké frekvenci, navíc se opakoval v průběhu noci i dne. Vždy trval jen velmi malou chvíli, ale i tak je jasné, že pochází z hlubin vesmíru a letěl k nám miliardy let.

Cokoliv, co tento signál vyslalo, muselo mít ohromnou energii. Astronomové vidí jako nejpravděpodobnější černou díru, neutronovou hvězdu, srážku dvou hvězd nebo jinou událost „přírodního původu“. Ale zejména mezi ufology převládá názor, že by mohlo jít o důkazy vzdálených mimozemských civilizací. Vědci jsou ovšem přesvědčeni, že FRB signál není nosičem žádné konkrétní informace, nikdo nám neposílá žádnou zprávu. Také je velký problém s tím, že signál letěl ze vzdáleného vesmíru miliardy let. Pokud by jeho původci byly skutečně inteligentní bytosti, pak je velmi pravděpodobné, že už dávno neexistují. Lidstvo existuje sotva pár tisíciletí, a už se dostáváme do situace, kdy si masivně devastujeme naši vlastní planetu. Miliarda let je nepředstavitelně dlouhá doba a těžko předpokládat, že tam původci signálu stále jsou. Astronomové, jak už bylo řečeno, ale hledají původ signálu ve vesmírných kolizích, explozích a erupcích.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu