válkaČeskoslovenskoobjevy

Omaima Nelsonová zabila svého násilnického manžela a uvařila jeho hlavu

Omaima Nelsonová zabila svého násilnického manžela a uvařila jeho hlavu
Zdroj: allthatsinteresting.com

Policisté jí říkali Hannibal Lecter v sukních. Omaima Nelsonová zabila svého muže a pak uvařila jeho hlavu, části pokrájela a usmažila. Věc je ale složitější, než se na první pohled zdá.

Tomáš Chalupa 17. září 2018

Omaima Nelsonová se narodila v roce 1968 v Egyptě a vyrůstala v Káhiře. Už jako dítě musela podstoupit barbarský zvyk násilné ženské obřízky. V roce 1986 emigrovala do Spojených států, kde se živila jako chůva a příležitostná modelka.

Se svým manželem Billem Nelsonem se setkala v roce 1991. Byl to bývalý pilot, který se dal na dráhu pašování drog. Odseděl si čtyři roky v base a zrovna byl propuštěn na podmínku. Potkali se u bazénu jednoho hotelu a po dvou dnech se vzali. Bylo to náhlé, ne příliš promyšlené a mělo to velmi tragické následky.

Nelson byl o celých 33 let starší než jeho žena. To ale nebyl zdaleka jediný problém. Líbánky proběhly na ranči v Texasu, který Bill vlastnil. A tím všechny pěkné chvíle v tomto manželství skončily. Nastala rychle doba, kdy Nelson svou ženu pravidelně bil a znásilňoval. Trvalo to několik měsíců. Pak, na den Díkůvzdání, když Nelson zase napadl svoji ženu, se začala bránit. Napřed ho praštila lampou do hlavy a pak ho ubodala nůžkami.

Jeho hlavu pak následně odřezala, stejně jako ruce. Také mu uřezala penis. Vše povařila ve velkém hrnci. Později vyšlo najevo, že se předtím nalíčila a vzala si rudé šaty a rudé střevíce, než části manžela uvařila.

Uvařené části pak nakrájela a částečně použila jako nádivku do slavnostního krocana. Zbytky zabalila do pytlů na odpad a odvezla jednomu svému známému. Nabídla mu 75 tisíc dolarů, pokud se nějak těchto věcí zbaví. Ten místo toho vše oznámil na policii.

Policie sice začala věc prošetřovat, ale kvůli stavu, v jakém bylo tělo, nebyla prozatím schopna ani určit, kdo to vlastně je, stejně jako nebylo možné určit příčinu smrti. Začal výslech Nelsonové, který trval celou noc. V jejím bytě se našly další pytle s částmi těl, ve friťáku byly lidské ruce a v mražáku zkrvavená lidská hlava.

Na konci roku 1992 začal soud s Nelsonovou, která byla obviněna z vraždy. Nebylo sporu o tom, že svého muže zabila, naopak se vedla právní bitva o to, zda tak učinila v sebeobraně, aby si zachránila život, nebo to byl plánovaný čin.

Obhajoba líčila Nelsona jako násilnického maniaka, kterým nejspíš skutečně byl. Nelsonová nesla znaky týrání a psycholog potvrdil, že trpěla posttraumatickou stresovou poruchou. Na druhou stranu obžaloba prokázala, že Nelsonová se od svého příjezdu do Spojených států velmi zajímala o starší muže a využívala svou atraktivitu a ženskost, aby je svedla. Byla si vědoma, že Nelson je boháč, a plánovala vraždu, aby se dostala k jeho penězům. Také jí přitížilo, že údajně snědla část Nelsonových žeber, které si upekla. Tak to alespoň vypověděla při prvním výslechu, byť to pak zase popřela.

Soud ji shledal vinnou z vraždy druhého stupně a poslal ji na 28 let do vězení. Ve vězení se znovu provdala, tentokrát za muže, kterému bylo 70 let a zemřel v roce 2011. Její žádosti o předčasné propuštění byly zamítnuty. Další si může podat v roce 2026.

Další články

Zavří­t reklamu