válkaČeskoslovenskoobjevy

Když krásku Olgu Schoberovou představili princi Charlesovi, spadla mu brada až na zem

Když krásku Olgu Schoberovou představili princi Charlesovi, spadla mu brada až na zem
Zdroj: Olga Schoberová - fanclub

Tohle se dosud žádné české celebritě nepoštěstilo: potřást si rukou s britskou královnou a okouzlit britského korunního prince. Nejkrásnější české herečce 60. let Olze Schoberové se to podařilo, když ji v roce 1968 pozvali s hrstkou dalších slavných celebrit na královské filmové představení do Londýna.

blondie 3. září 2014
Olga Schoberová v klobouku

Olga Schoberová v klobouku

Jen jednou do roka se před anglickou královskou rodinou promítá nejúspěšnější film sezóny a při té příležitosti bývají vybraní herci představováni britské královně. Pozvánku v roce 1968 jako jedna z mála šťastných obdržela i česká herečka Olga Schoberová, která ten rok zazářila v hlavní roli anglického velkofilmu „Její pomsta“.

Olga Schoberová mluví s anglickou královnou

Olga Schoberová mluví s anglickou královnou

Na konto své kariéry si tak česká filmová sexbomba připsala další primát. Poté, co se stala první Češkou, jež se objevila na obálce nejznámějšího pánského časopisu Playboy, byla i první hvězdou z Východu, kterou představili britské královské rodině. A Olga této příležitosti tenkrát náležitě využila.

Olga Schoberová při příchodu na královské filmové představení v Londýně

Olga Schoberová při příchodu na královské filmové představení v Londýně

Na představení nového filmu režiséra Franca Zeffirelliho „Romeo a Julie“, která se konala v londýnském kině Hammersmith Odeon (dnes Eventim Apollo), nakráčela Olga Schoberová v apartním klobouku a nádherných šatech, obepínajících její dokonalé křivky. Široký pásek zdůrazňoval úzký pas a odvážný výstřih zdobený háčkovanými květy dával tušit, jak krásně tvarovaná a pevná má tahle „česká Bardotka“ prsa.

Olga Schoberová svým outfitem všechny oslnila

Olga Schoberová svým outfitem všechny oslnila

Svou krásou tehdy Schoberová zastínila ostatní pozvané celebrity. Byla první, k níž se stočila kamera. V jejím stínu zapadly herecké legendy jako Roger Moore, Richard Attenborough, David Hemmings nebo někdejší miláček žen Richard Chamberlain, který stál v řadě hned vedle Schoberové.

Olga Schoberová s princem Charlesem

Olga Schoberová s princem Charlesem

Tehdy dvacetiletého prince Charlese česká sexbomba úplně vyvedla z konceptu. Když procházel se svou matkou, královnou Alžbětou, podél špalíru vzorně seřazených celebrit, byla to právě česká herečka, u které se zdržel nejdéle a navzdory své plachosti s ní dokonce pohovořil. Opodál stojící televizní megastar Joan Collinsová jen skřípala zuby. Princ Charles svou přízní zaskočil i samu Schoberovou, která se tak zmohla jen na milý úsměv. „Dodneška vlastně nevím, co mi to říkal,“ přiznala se.

Olga Schoberová a Brad Harris

Olga Schoberová a Brad Harris

„Na královnu Alžbětu jsem byla připravena – den před slavností s námi nacvičovali poklonu. Ale nikdo nepočítal s tím, že se ceremoniálu zúčastní také princ Charles. Nevěděli jsme, jaká společenská pravidla se vztahují k němu. Jestli se také poklonit, potřást mu pravicí…“ svěřila se v roce 1989 v rozhovoru pro časopis Kino jinak na slovo skoupá Olga Schoberová. Britskému korunnímu princi tehdy podala jen ruku a řekla mu „hello“. To však stačilo, aby jej zaujala. Promlouvala k němu její přirozená krása a nenucený sex-appeal.

Ukázka z královského ceremoniálu v londýnském kině Hammersmith Odeon 3. března 1968. Olga Schoberová přichází jako první.

Další články

Zavří­t reklamu