Kliky se nejlépe cvičí na podpatcích.

Kliky se nejlépe cvičí na podpatcích. | zdroj: LIFE


Odtučňovací kúra na podpatcích: podívejte se, jak ženy dříve bojovaly s kily navíc

TÉMATA: ženy a krása | hubnutí | cvičení

user-avatar

Jan Kyzlink

20. 11. 2015 | 16:00

Pohyb a dieta byly osvědčeným receptem i před osmdesáti lety, jen s tím rozdílem, že ženy cvičily na podpatcích a základem jejich stravování byly mléčné produkty. Proto také vzniklo jedno odtučňovací středisko přímo na mléčné farmě, aby byly frekventantky takříkajíc u zdroje.

V roce 1938 vyšla v časopise LIFE reportáž z farmy Rose Dor Farms u řeky Hudson v New Yorku, kde se pořádaly desetidenní odtučňovací kúry pro ženy s nadváhou. Zúčastňovaly se jich ovšem i štíhlé dívky, které si přály být ještě štíhlejší, aby se mohly stát herečkami či modelkami.

Fotografie z reportáže ukazují, jakým způsobem tehdy ženy bojovaly s přebytečným tukem. Mnohé snímky dnes jistě pobaví. Kromě běžných rozcviček totiž ženské skákaly přes švihadlo, skákaly panáka, skákaly přes kozu v podobě své kolegyně, válely sudy po trávě... Také však šlapaly na „pravěkých rotopedech“ a běhaly na prehistorických běžících pásech. To vše na podpatcích, jak kázaly tehdejší mravy. Žena bez podpatků jako by nebyla ženou.

Pokud jde o dietu, tak první tři dny ženy jen popíjely džusy a dalších sedm dní konzumovaly mléčné výrobky se zeleninou. V případě, že tuto striktní dietu dodržely, obvykle se jim podařilo shodit půl kila za den, tedy pět kilo za celý pobyt. Jak ovšem vyšlo najevo, některé z nich švindlovaly a tajně na pokoj pašovaly třeba smažené kuře nebo jiné lahůdky. Je pak jasné, že proklamované redukce nedosáhly, a musely si pobyt, jenž místy připomínal středověkou mučírnu, celý zopakovat.

 

user-avatar

Jan Kyzlink

20. 11. 2015 | 16:00

Zavří­t reklamu