válkaČeskoslovenskoobjevy

Odpírači roušek musí v Indonésii kopat hroby

Odpírači roušek musí v Indonésii kopat hroby
Zdroj: Profimedia
+ 21 fotek+ 22 fotek

Svérázným způsobem se rozhodly úřady na ostrově Jáva vyřešit situaci s odpírači povinného nošení roušek. U osmi „rebelů“ úřady nařídily, aby se zapojili do kopání hrobů pro ty, kteří v důsledku nakažení virem covid-19 zemřeli.

Tomáš Chalupa 18. září 2020

Zákony umožňují státu uložit trest obecně prospěšných prací těm, kteří porušují nařízení o povinném nošení roušek.  V oblasti Cerme na východě Jávy se současně nedostává hrobníků. Úřady proto rozhodly, že veřejně prospěšné práce budou zahrnovat i kopání hrobů, a právě k takovému trestu odsoudili skupinu osmi lidí, kteří odmítali nosit roušky.

„Máme jen tři hrobníky, tak mě napadlo, že by jim mohli tito lidé pomáhat,“ uvedl starosta Cerme s tím, že doufá, že na ostatní rebely bude mít tento trest odstrašující účinek. Upřesnil také, že trestem je pouze samotné kopání hrobů, a nikoliv účast na pohřebních obřadech a ceremoniích.

Thumbnail # Nakaženého covidem-19 navštívili příbuzní a omylem ho zabili
Mohlo by Vás zajímat:

Nakaženého covidem-19 navštívili příbuzní a omylem ho zabili

Indonésie se potýká s vysokým počtem nakažených, v současnosti jich je 225 000, z toho 9 000 lidí už zemřelo. Od září panují přísná opatření, lidé pracují, pokud to je jen trochu možné, z domova. Jsou uzavřeny školy, restaurace prodávají jen jídlo do krabiček, veškerý život v zemi je silně omezen zhruba na úroveň, jakou jsme zažívali u nás v březnu a dubnu. V nejpřísnějším režimu funguje hlavní město Jakarta, které má přes 10 milionů obyvatel a počet nakažených lidí je zde nejvyšší. Přesto je ve společnosti část lidí, kteří se brání nošení roušek, a právě vůči těm jsou nová nařízení zaměřená.

Další články

Zavří­t reklamu