válkaČeskoslovenskoobjevy

Odmala vypadala jako stará paní. Nyní se 15letá dívka dočkala mladé tváře

Odmala vypadala jako stará paní. Nyní se 15letá dívka dočkala mladé tváře
Zdroj: odditycentral.com

Školačka z čínské provincie Liao-ning se narodila s genetickou poruchou, kvůli které vypadala jako stará paní. Vše se změnilo na konci loňského roku, kdy se díky pomoci dobrodinců dočkala nové tváře.

Simona Knotkova 8. února 2020

Patnáctiletá Siao-feng připomínala starého člověka už jako batole. Vzácnou genetickou poruchu, která ji činí na pohled starší, jí lékaři diagnostikovali v prvním roce života. Jako by už to nebylo pro dívčinu psychiku samo o sobě špatné, po nástupu do školních lavic se dívka musela potýkat také s pravidelnými narážkami a posměšky od svých spolužáků. Později kvůli tomu dokonce úplně přestala chodit do školy.

„Lidi mi někdy říkají tetičko nebo babi. Jsme z toho smutná a nechci kvůli tomu chodit do školy. Kdybych ale v budoucnu mohla nějak změnit svůj vzhled, vrátila bych se do ní. Chtěla bych být jako všichni ostatní teenageři a žít bez toho, aniž by se na mě někdo pořád díval,“ nechala se Siao-feng slyšet v loňském roce, kdy o jejím příběhu začala psát čínská média.

Právě díky mediální pozornosti se rázem našla spousta filantropů, kteří byli ochotni dívce přispět na nákladnou plastickou operaci. K té nakonec došlo v prosinci loňského roku na plastické chirurgii v Šen-jangu. Vedení nemocnice se dokonce rozhodlo slevit více než 70 % z původních 500 tisíc jüanů (cca 1,6 milionů korun). Siao-feng podstoupila plastiku nosu, zákrok na odstranění vrásek a povislé kůže a zákrok na celkové omlazení pleti.

Výsledek byl veřejnosti představen na tiskové konferenci letos v lednu. Dívka si svůj nový vzhled nemůže vynachválit a plánuje co nejdříve se vrátit do školy. V pozdějších letech by se chtěla uplatnit na poli medicíny.

„Jsem velmi šťastná a taky velmi dojatá. Konečně vypadám hezky. Cítím, že mám nyní mnohem víc sebevědomí, a po této operaci věřím, že zázraky existují. Hned poté, co se vrátím do školy, bych chtěla studovat na doktorku. Myslím, že díky této práci budu pomáhat ostatním a šířit lásku,“ prozradila novinářům.

Snímky zachycující její fascinující proměnu si prohlédněte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu