válkaČeskoslovenskoobjevy

Oddaná matka kopala tunel, aby osvobodila uvězněného syna

Oddaná matka kopala tunel, aby osvobodila uvězněného syna
Zdroj: odditycentral.com

Jejího syna zavřeli do vězení na doživotí. Jednapadesátiletá žena se ale rozhodla, že mu pomůže na svobodu.

Simona Knotkova 17. srpna 2020

Žena pocházející z ukrajinského města Mykolajiv se nedokázala smířit s tím, že jejího syna uvěznili za vraždu na doživotí. Vymyslela plán, jak milované dítko dostat na svobodu.

K jeho uskutečnění si nejprve pronajala dům nedaleko věznice v Záporožské oblasti. Každou noc pak jezdila na skútru s tichým motorem ke zdi vězení, kde nerušeně kopala únikovou cestu. Než ji hlídka vězení objevila, stihla už vykopat tunel o hloubce tří metrů a délce dosahující skoro deset metrů.

„Měla s sebou něco na způsob vozíku, kus překližky s malými kolečky, pomocí kterého odstraňovala hlínu,“ sdělil jeden ze zaměstnanců věznice. Vykopanou hlínu žena odkládala do opuštěné garáže. Za tři týdny jí tam nashromáždila přes tři tuny.

Co vás možná překvapí, její čin se v blízkém okolí dočkal kladné odezvy a slov plných obdivu. „Tato matka byla důkladně připravená. Možná je to dcera horníka. Už jenom vykopat tři metry hlubokou jámu je dost obtížné. A to neměla ani žádné rypadlo nebo něco podobného,“ nechal se slyšet kupříkladu muž jménem Sergej Pilnjanskij. Jiný poté řekl reportérům: „Tohle je skutečná matka. Ne jako ty, které opouští své děti.“

O něco méně uznání má pro její „heroický“ výkon ukrajinská spravedlnost. Žena byla vzata do vazby a nyní jí hrozí, že sama skončí na místě, odkud se pokoušela zachránit svého syna.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu