válkaČeskoslovenskoobjevy

Odborníci věří, že Ježíš mohl při zázracích používat konopný olej

Odborníci věří, že Ježíš mohl při zázracích používat konopný olej
Zdroj: allthatsinteresting.com

Konopí umí zázraky a o léčebných kvalitách této rostliny se v poslední době mluví stále častěji. Někteří vědci se nyní dokonce domnívají, že použití tohoto oleje mohlo stát i za některými zázraky Ježíše Krista.

Tomáš Chalupa 19. dubna 2019

Autor několika odborných publikací David Bienenstock se domnívá, že konopný olej byl v dobách Ježíše Krista široce dostupný a používaný. Léčily se s ním nejrůznější neduhy na celém Blízkém a Středním východě a je dost pravděpodobné, že jej používal i Ježíš Kristus.

Ostatně v Bibli se dokonce vyskytuje recept na balzamovací olej, který obsahuje tajemnou rostlinu zvanou q’aneh-bosm, u které dodnes není jisté, co je vlastně zač. Ale Bienenstock si myslí, že jde nepochybně o konopí.

O tom, že konopí je zmíněno v Bibli a bylo používáno při léčení Ježíšových následovníků a učedníků, je přesvědčen i Chris Bennett, který se o problematiku konopí intenzivně zabývá. Ten jde dokonce ve svých závěrech tak daleko, že tvrdí, že ti, kteří kriminalizují používání konopí, jsou vlastně odpůrci Ježíše Krista. Samozřejmě jde o extrémní pohled, nicméně pokud Ježíš konopné oleje a výtažky používal, není důvod, aby je nepoužíval dnešní moderní člověk.

Bohužel jsou zde ještě jiné názory, které celou věc staví do jiného světla. Mnoho historiků se domnívá, že rostlina q’aneh-bosm je spíše puškvorec, který má rovněž léčebné účinky a používá se dodneška v medicíně. Že nejde o konopí, ale puškvorec, je přesvědčen například profesor botaniky Lytton John Musselman. Zkrátka dokud se nebude vědět, co je ona rostlina vlastně zač, není možné ani vyvozovat závěry o tom, že ji používal Ježíš Kristus.

Jak vtipně poznamenal jeden z diskutujících na facebooku, Ježíš Kristus nepochybně znal konopí a dokonce je kouřil. „Ten chlápek chodil dům od domu, na všechny se smál a všude byl přijímán. To může dělat jedině člověk, co kouří trávu.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu