válkaČeskoslovenskoobjevy

Od teď se každý nakažený při sexu vybarví: teenageři vymysleli chytré kondomy!

Od teď se každý nakažený při sexu vybarví: teenageři vymysleli chytré kondomy!
Zdroj: evoke.ie

Trio ani ne patnáctiletých britských školáků vynalezlo chytrý kondom, který změní barvu poté, co přijde do styku se sexuálně přenosnou nemocí. Se svým nápadem hoši vyhráli první místo v každoroční soutěži mladých inovátorů TeenTech awards, pořádané ve Velké Británii.

Jan Kyzlink 25. června 2015

Zázračný kondom, jemuž britští teenageři dali jméno S. T. EYE (neboli čidlo sexuálně přenosných nemocí) je napuštěn vrstvou protilátek, které se vážou na antigeny nejrozšířenějších pohlavních chorob a způsobují, že prezervativ změní barvu v závislosti na druhu nemoci. V případě chlamydie zezelená, s oparem na genitálu zežloutne, jakmile zachytí pamilomaviry, zabarví se do fialova a při syfilidě zmodrá. Jinými slovy se přistižený hříšník pěkně vybarví a možná se i pořádně začervená. Není těžké si pak představit, jaká vzrušená konverzace se po tomto odhalení rozproudí v ložnici uprostřed milostného aktu.

Všechny barvy kondomu

Všechny barvy kondomu

Autoři nápadu, studenti z Isaac Newton Academy z Ilfordu, se ovšem dušují, že chtěli lidem přinést klid na duši a pocit bezpečí. „Chtěli jsme vytvořit něco, co umožní škodlivé sexuálně přenosné nemoci odhalit bezpečněji než kdykoli předtím, aby lidé mohli podniknout okamžité kroky v soukromí svých domovů a nemuseli podstupovat invazivní procedury u doktorů,“ vysvětlil jeden z vynálezců kondomu 14letý Daanyaal Ali.

Trojice mladých vynálezců: Muaz Nawaz, Daanyaal Ali a Chirag Shah

Trojice mladých vynálezců: Muaz Nawaz, Daanyaal Ali a Chirag Shah

Kondom, za který britští školáci získali jako hlavní cenu 1 000 liber a výlet do Buckinhamského paláce, má však již své první kritiky. Podle nich může kondom leckoho zbytečně vyděsit, protože prý více než 50 procent sexuálně aktivních lidí je nositeli papilomavirů a mnohých dalších se to ani neví. Také není jasné, zda kondom detekuje nemoci obou sexuálních partnerů, nebo jen toho, do nějž penis s kondomem proniká, a jak prezervativ zareaguje v případě, že dotyčný je přenašečem více než jedné nemoci. Kluci však přiznávají, že jejich vynález se stále nachází teprve v koncepční fázi, ale doufají, že se nápad podaří v budoucnu úspěšně uvést do reality.

Další články

Zavří­t reklamu