Pověsili byste si na krk koronavirus?

Pověsili byste si na krk koronavirus? | zdroj: odditycentral.com


Ochrana proti nakáze? Ruská firma prodává přívěsek v podobě koronaviru

TÉMATA: koronavirus | šperky | rusko

user-avatar

Simona Knotková

13. 04. 2020 | 09:00

Logická reakce na aktuální situaci, nebo vydělávání na lidském neštěstí? Novinka ruského klenotnictví vzbudila kontroverzi.

Dr. Vorobjov je klenotnictví se základnou v Kostromě, které se zaměřuje na šperky s medicínskou tematikou. V minulosti se v jeho sortimentu objevily přívěsky ve tvaru DNA šroubovic nebo tělesných orgánů. Nově si zákazníci mohou koupit řetízek s přívěskem koronaviru. Ozdoba ze sterlingového stříbra zájemce vyjde na tisíc rublů (cca 333 korun).

Ač se jedná o vcelku pochopitelnou reakci na momentální situaci ve světě, někteří lidé společnost kritizují za nemorální vydělávání na pandemii. Proti těmto nařčením se brání zakladatel firmy Pavel Vorobjov. Podle něj se jedná o gesto vůči zdravotnickým pracovníkům, ne zneužívání současné krize. Mnoho lidí, kteří covid-19 přežilo, prý šperk dokonce zakoupilo jako dar pro lékaře a ošetřovatele.

"Naším záměrem a misí je podpořit naše doktory. Může to pro ně být talisman nebo druh amuletu, symbol vítězství nad virem. Záměrně ho nabízíme za nižší cenu, aby se jednalo o finančně dostupné zboží. Výrobky s podobnou hmotností u nás jinak stojí dvakrát tolik," sdělil v rozhovoru s rádiovou stanicí Govorit Moskva.

Muž dále sdělil, že po celém světě se prodalo už více než tisíc koronavirových přívěsků. Nápor objednávek očekává v příštích dnech, a to především od samotných zdravotnických zařízení.

"Zákazníci si to brzy začali kupovat a začali produkt sdílet na sociálních sítích. Bez ohledu na to, o jak smutnou věc se jedná, stalo se to trendem. Způsobilo to virální efekt. Klidně se podívejte na naše sociální sítě – nikdo to negativně nehodnotí. Specializujeme se na medicínské šperky, takže výroba tohoto přívěsku byla logická. Uvažovali jsme o něm dokonce už v době, kdy se v Rusku o nějakém koronaviru ani nevědělo."

S nechvalně skloňovaným virem Dr. Vorobjov ještě nekončí. V plánu je také výroba broží ve tvaru zamřížovaného koronaviru, který by se mohl dobře vyjímat na doktorských pláštích.

user-avatar

Simona Knotková

13. 04. 2020 | 09:00

Zavří­t reklamu