Tak dlouho se fotí super fotky na Instagram..., až se už nemůžou fotit vůbec.

Tak dlouho se fotí super fotky na Instagram..., až se už nemůžou fotit vůbec. | zdroj: atlasobscura.com


Obydlenou hanojskou ulicí projíždí vlak. Kvůli "selfíčkářům" musely být zavřeny tamní podniky

TÉMATA: železnice | hanoj | vietnam

user-avatar

Simona Knotková

12. 06. 2020 | 08:00

Hanojská Stará čtvrť se může pyšnit unikátem - "vlakovou ulicí". Přímo pod okny domů tam vedou koleje, po kterých pravidelně projíždí vlak. Na fotografickou památku z místa mohou však turisté zapomenout.

Ještě před nedávnem byla vlaková ulice v Hanoji velmi rušným místem. Na kolejích se to hemžilo turisty, kteří si zde pořizovali selfíčka nebo posedávali na židličkách přilehlých kaváren. Posezení u kolejí v nepříliš čistotné čtvrti možná nezní na první poslech moc romanticky, ale jak se můžete přesvědčit v naší galerii, rozhodně to mělo své kouzlo.

Právě "instagramová" povaha místa byla ostatně důvodem, proč byla ulice natolik vyhledávaná. Bohužel to byla nakonec taky ona, která vedení města loni donutila k uzavření všech podniků podél kolejí. V době, kdy ulicí neprojíždí vlak, brání vstupu do lokality závory a přítomná hlídka strážníků.  

"I když jsou železniční kavárny pro turisty lákavé, ve skutečnosti porušují některá nařízení," sdělil místopředseda Vietnamské národní správy turistického ruchu Ha Van Sieu v loňském říjnu.

Při pohledu na následující fotografie vás možná napadne – škoda.

user-avatar

Simona Knotková

12. 06. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu