válkaČeskoslovenskoobjevy

Obydlenou hanojskou ulicí projíždí vlak. Kvůli „selfíčkářům“ musely být zavřeny tamní podniky

Obydlenou hanojskou ulicí projíždí vlak. Kvůli „selfíčkářům“ musely být zavřeny tamní podniky
Zdroj: atlasobscura.com
+ 29 fotek+ 30 fotek

Hanojská Stará čtvrť se může pyšnit unikátem - "vlakovou ulicí". Přímo pod okny domů tam vedou koleje, po kterých pravidelně projíždí vlak. Na fotografickou památku z místa mohou však turisté zapomenout.

Simona Knotkova 12. června 2020

Ještě před nedávnem byla vlaková ulice v Hanoji velmi rušným místem. Na kolejích se to hemžilo turisty, kteří si zde pořizovali selfíčka nebo posedávali na židličkách přilehlých kaváren. Posezení u kolejí v nepříliš čistotné čtvrti možná nezní na první poslech moc romanticky, ale jak se můžete přesvědčit v naší galerii, rozhodně to mělo své kouzlo.

Právě „instagramová“ povaha místa byla ostatně důvodem, proč byla ulice natolik vyhledávaná. Bohužel to byla nakonec taky ona, která vedení města loni donutila k uzavření všech podniků podél kolejí. V době, kdy ulicí neprojíždí vlak, brání vstupu do lokality závory a přítomná hlídka strážníků.

„I když jsou železniční kavárny pro turisty lákavé, ve skutečnosti porušují některá nařízení,“ sdělil místopředseda Vietnamské národní správy turistického ruchu Ha Van Sieu v loňském říjnu.

Při pohledu na následující fotografie vás možná napadne – škoda.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu