válkaČeskoslovenskoobjevy

Oblečení si nechte v šatně. V pařížské restauraci můžete jíst jenom nazí

Oblečení si nechte v šatně. V pařížské restauraci můžete jíst jenom nazí
Zdroj: odditycentral.com

"Proč si nudistické pohody užívat jenom na letních plážích?" řekli si dva francouzští podnikatelé. Ve Francii otevřeli restauraci O'naturel, do které vás pustí jenom bez oblečení.

Simona Knotkova 4. března 2018

Nudismus má ve Francii bohatou tradici. Dvojčata Mike a Stephane Saadovi se toho rozhodla využít a v Paříži nově spustila restauraci pro naháče.

O’naturel je zařízena v minimalistickém stylu a strávníkům nabízí tradiční francouzskou kuchyň. Po příchodu musí zákazníci všechno své oblečení nechat v šatně. Povoleny nejsou ani mobilní telefony. Zabraňuje se tak riziku, že by si někdo fotil ostatní bez jejich souhlasu. Do jídelní místnosti poté příchozí vchází v pantoflích, které dostanou od podniku.

„Naším úkolem je návštěvníky uvolnit. Doprovázíme je ke stolu a uklidňujeme je slovy, že se na ně rozhodně nedívá celá místnost,“ říká jeden ze sourozenců, dvaačtyřicetiletý Stephane Saada.

Společně se svým bratrem obsluhuje hosty v oblečení. Francouzský zákon totiž nepovoluje nahotu na pracovišti. S podobným nařízením sourozenci ale nemají žádný problém – oni sami paradoxně nejsou vyznavači nudismu. Otevřít podobné místo v Paříži se jim však zdálo jako vhodná podnikatelská příležitost. Není to poprvé, co byla podobná restaurace v Evropě otevřena a mezi nudisty se těší velké oblibě. Bratři si ale musí dávat pozor, aby do jejich podniku nevstoupil člověk s trochu jinými úmysly…

Jeden ze vzácných pohledů do plné restaurace. Návštěvníci jinak nemají povoleno v podniku fotit

Jeden ze vzácných pohledů do plné restaurace. Návštěvníci jinak nemají povoleno v podniku fotit

„Restaurace je otevřená jenom večer a v rezervacích dáváme jasně najevo, jaké hosty si tady nepřejeme. Pokud někdo hledá partnera, musíme je odmítnout nebo jim vysvětlit, že by se měli poohlížet někde jinde. Nahota neznamená sexualitu,“ vysvětluje Stephane.

O’naturel se nachází v blízkosti jeslí, což spustilo menší vlnu nevole. Vzhledem k otevírací době však není možné, aby se malé děti potkaly s některými z návštěvníků. Místo je navíc diskrétně kryto závěsy a žádný kolemjdoucí z ulice do jeho útrob nemůže nahlédnout. Nad kritikou tak nakonec vítězí pochvala všech naturistů.

„Jsme v srdci Paříže a jíme nazí. Je to poněkud surreální. Jako byste byli na dovolené, ale tohle je ještě lepší,“ pěje ódy Yves Leclerc, prezident Francouzské naturistické federace.

Další články

Zavří­t reklamu