válkaČeskoslovenskoobjevy

Objev exoplanety na Proximě Centauri oživuje myšlenky na mimozemšťany

Objev exoplanety na Proximě Centauri oživuje myšlenky na mimozemšťany
Zdroj: mys

Objev obyvatelné exoplanety Proxima Centauri b rozvířil nejen odborné debaty mezi astronomy, ale také oživil několik teorií o mimozemšťanech. Proxima Centauri je totiž už v zájmu ufologů už velmi dlouho.

Tomáš Chalupa 2. září 2016

V roce 1980 vyšla kniha o Elizabeth Klarerové, ženě z Jihoafrické republiky, která tvrdila, že na Proximě Centauri kdysi žila. Klarerová popsala několik pozorování UFO, které nakonec skončilo tím, že se seznámila s mimozemskou rasou pocházející z planety Meton v systému Proxima Centauri. Konkrétně se kontaktovala s mimozemšťanem Akonem, který ji vzal na svou loď a plul s ní vesmírem. Pak přistál na Metonu, což by mohla být ona exoplaneta Proxima Centauri b, a žila na ní s Akonem čtyři měsíce. Tam se jí údajně také narodil syn. Pak se urychleně vrátila na Zemi, protože magnetické pole na planetě jí způsobovalo zdravotní problémy. Později se Akon a její syn zhmotnili na Zemi v holografické podobě, aby ji pozdravili. Nikdy však už ve fyzické podobě na Zemi nedorazili, a to až do její smrti v roce 1994.

Životopis Klererové byl ve své době hojně propagován a uznáván ufology, postupně se na něj ale zapomnělo. Nyní její vzpomínky na pobyt na Proximě Centauri znovu nabývají na důležitosti. Kniha Klarerové však není jedinou připomínkou mimozemského života na Proximě Centauri. V padesátých letech se věřilo, že tento systém je domovem mimozemské rasy Cenonů. Ti měli opakovaně navštěvovat Zemi. Cenoni také dokázali cestovat časem, takže pomáhali například Egypťanům se stavbou Sfingy. Podle jednoho psychologa Cenoni komunikovali s lidmi prostřednictvím žen, které byly uvedeny do stavu hypnózy. Výška těl Cenonů byla kolem 2,5 metrů, měli několik srdcí, každé z nich mnohem silnější než lidské. Nepotřebovali spánek a dožívali se věku kolem 120 let.

Proxima Centautri byla vždy považována za místo, odkud by k nám mohli mimozemšťané létat, právě proto, že je to hvězda nejbližší naší sluneční soustavě. Pro mimozemšťany mohou být čtyři světelné roky zanedbatelná vzdálenost a s moderními technologiemi ji mohou hravě překonat. Pro lidstvo to ale zatím je obtížnější. Přesto se k Proximě Centauri budou nadále upírat zraky odborníků i laiků v naději, že tam někde opravdu jsou mimozemské bytosti nebo aspoň podmínky příhodné pro život.

Další články

Zavří­t reklamu