válkaČeskoslovenskoobjevy

Objev českého inženýra: Pyramida, která brousí žiletky

Objev českého inženýra: Pyramida, která brousí žiletky
Zdroj: aughn.net/info365.cz

Úžasné zprávy o neuvěřitelných schopnostech egyptských pyramid nadchly českého vědce Karla Drbala natolik, že začal s malými modely egyptských pyramid experimentovat. Zjistil, že pokud se do pyramidy vyrobené z papírového kartonu umístí použité žiletky, ty se do druhého dne nabrousí, a lze je pak mnohokrát použít. Na svůj vynález dostal v roce 1959 patent.

Václav Pokorný 8. ledna 2018

Na sklonku čtyřicátých let jste se mohli v dobovém tisku dočíst o neuvěřitelných schopnostech egyptských pyramid. Organické látky vložené do pyramidy orientované severojižním směrem se nekazily, nýbrž byly dokonale vysušeny. Pokusy se prováděly také s masem, sýrem a dokonce i s mrtvými živočichy. Výsledek byl vždy stejný. Objekt v pyramidě byl krásně mumifikovaný, zatímco stejný předmět položený vedle pyramidy shnil.

Tyto zprávy upoutaly pozornost českého vědce Karla Drbala, který neváhal a sestrojil malou kopii egyptské pyramidy, aby zprávy z novin potvrdil. První pyramida, kterou vyrobil, měla rozměr pouhých 12,5 krát 8 centimetrů. Experimentoval s různými organickými materiály, a tu ho napadla myšlenka zkusit něco jiného, než psaly novinové články. Vyřazenou žiletku na holení měl právě po ruce, a tak ji umístil do pyramidy přesně do výšky jedné třetiny, tedy do stejného místa, kde leží královská komora v Chufuově pyramidě.

Chufuova pyramida nebo také Cheopsova pyramida je největší pyramida v Egyptě, největší známá kamenná stavba vybudovaná v období starověku, první a současně jediný do dnešní doby zachovaný div světa.

Chufuova pyramida nebo také Cheopsova pyramida je největší pyramida v Egyptě, největší známá kamenná stavba vybudovaná v období starověku, první a současně jediný do dnešní doby zachovaný div světa.

Překontroloval orientaci ostří žiletky i pyramidy severojižním směrem a netrpělivě čekal na výsledek. Druhý den nevěřil svým očím. Ostří žiletky vypadalo, jako by jej právě někdo nabrousil! Úspěšně se žiletkou oholil a uložil ji opět do pyramidy. Žiletka byla druhý den opět ostrá. Pokus opakoval stále dokola a vždy se stejným úspěchem.

Žádost o udělení patentu inženýr Drbal podal v roce 1949, ale trvalo mu deset let, než účinky pyramidy prokázal, a tak patent na zařízení na udržování ostrosti žiletek a břitev obdržel až v roce 1959.

Broušení žiletek v pyramidě není žádná magie a výzkumy prokázaly, že pyramidální prostor dokáže deformovat magnetické pole Země. To je také důvod, proč pyramida k těmto účelům zhotovená musí být z dielektrického materiálu, a pokud je umístěna správně, vzniká v ní prostor se zvýšenou hladinou magnetické indukce.

Samotné existence tohoto efektu si byli zřejmě vědomi i staří Egypťané, protože slovo pyramida v překladu znamená “oheň uprostřed.”

Související články

Další články

Zavří­t reklamu