válkaČeskoslovenskoobjevy

Oběd v paralelním světě? Muž už nikdy nenašel část města, ve které v roce 1995 jedl

Oběd v paralelním světě? Muž už nikdy nenašel část města, ve které v roce 1995 jedl
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Podle teorie nekonečnosti je vesmír tak rozlehlý, že mu nezbývá nic jiného než opakovat sám sebe. Někteří záhadologové proto vyznávají myšlenku, že ve skutečnosti existuje několik paralelních vesmírů. Existuje mnoho příběhů, podle kterých někteří lidé možná narazili na slabé místo mezi jednotlivými vesmíry a "přeskočili" do jiné reality. Jedním z nich je také případ Američana Paula Colizzoho.

Simona Knotkova 27. listopadu 2019

Paul Colizzo pochází z Rhode Islandu. Mnohokrát zde navštívil město Newport, které znal už tak dokonale, že se považoval skoro za místního. Nejraději poté chodil do restaurace Newport Creamery. Přesně tam se chystal i jednoho dne roku 1995 se svým kamarádem Kennym. Zaparkoval na obvyklém místě a s kamarádem se vydal vstříc stravovacímu zařízení. Něco ale bylo jinak…

„Byla tam zeď, která se svažovala dolů a otevírala se do ulice, z níž byl výhled na oceán. Na ulici stály dřevěné stánky se suvenýry. Přešli jsme po ní do nakupovací čtvrti, která byla přeplněná lidmi. Byla to velmi rušná ulice. Jako dnes vidím, jak tam zastavil autobus,“ popisoval o několik let později Paul.

V nově objeveném kousku města se mimo jiné nacházela i Newport Creamery. „Viděl jsem ji poprvé. Styděl jsem se to kamarádovi přiznat, protože jsem před ním nechtěl vypadat jako idiot. Uvnitř jsem sledoval oceán a lidi venku, kteří hráli Frisbee nebo se procházeli se psy. Nemohl jsem se dočkat, až o téhle restauraci povím své ženě.“

Restaurace Newport Creamery

Restaurace Newport Creamery

Večeři v nově objevené Newport Creamery si s manželkou naplánoval na sobotu, ale dvojice tam nikdy nedorazila. Po zaparkování zjistil, že zeď, které si nikdy předtím nevšiml a která otevírala cestu do jiné ulice, zmizela. Paul se snažil místo vypátrat ještě několikrát v budoucnu, ale pokaždé neúspěšně. Na internetu si později našel, že jeden podnik Newport Creamery se nachází ještě na Bellevue Avenue, ale kolem něj nebyly ani žádné obchody, ani oceán.

Teprve v roce 2012 se o celém zážitku bavil s Kennym. Dozvěděl se, že také on viděl inkriminovanou část Newportu poprvé a stejně jako Paul se to styděl přiznat. Oba muži se shodli na tom, že i přes podivnou lokaci bylo vše jako obvykle; jídlo bylo stejné, lidi byli oblečení normálně a kolem jezdili běžná auta. Jednalo se zkrátka o naprosto běžnou realitu. Proto bylo více než divné, že místo podle Paulova bádání vlastně neexistovalo.

K posunu došlo až díky jeho kolegovi, který mu umožnil nahlédnout do inženýrských map města. Mužům se pomocí satelitních záběrů místo nakonec podařilo najít. Způsobilo to ale jediné – Colizzo je nyní přesvědčen, že společně s kamarádem vstoupil v roce 1995 do jiné dimenze naší reality.

„Jel jsem se na to místo podívat. Nebyly tam žádné obchody ani restaurace a všechno navíc bylo obráceně – zeď i oceán se teď nacházely na levé straně. Jako bychom vstoupili do nějakého víru, který nás vyhodil na opačnou stranu. Čtvrt, do které jsme kdysi vstoupili, musela být jinou verzí Newportu. Jak k tomu došlo? Možná, že jsem kdysi vstoupil do jiné reality, ze které jsem se už nikdy nevrátil zpátky…,“ uzavírá.

Další články

Zavří­t reklamu