válkaČeskoslovenskoobjevy

O kopyta poníka se 10 let nikdo nestaral. Důsledek je tragický

O kopyta poníka se 10 let nikdo nestaral. Důsledek je tragický
Zdroj: odditycentral.com
+ 9 fotek+ 10 fotek

Ochranáři ze zvířecího útulku Animaux en Peri z belgického Valonska se za svou kariéru setkali už s množstvím různorodých případů zanedbané péče. Poník Poly ale předčil všechny jejich dosavadní zkušenosti.

Simona Knotkova 5. srpna 2017

Poník Poly společně s koněm Everestem byl deset let uvězněný ve stáji na skotských Shetlandech. Majitel jejich péči zásadně zanedbával, a když k nim konečně zavolal pracovníky útulku, zvířata byla v katastrofálním stavu. Jejich srst byla plná vší, hnůj pod nimi se vršil do šedesáticentimetrové výšky a oba koníci byli extrémně podvyživení.

„Poník i kůň byli v posledním stádiu před smrtí podvýživou. Kachexie způsobuje ztrátu svalové hmoty a tělo se začne doslova samo požírat,“ stojí v prohlášení na stránkách útulku.

Zatímco poníci běžně váží přes dvě stě kilo, Poly měla pouhých šedesát osm, což je hmotnost většího psa. Ochranáře šokovalo ale ještě něco jiného. Kopyta poníka, o která se deset let nikdo nestaral, vyrostla do tlustých spirál. Deformace způsobila poškození kloubů, kvůli kterému Poly už asi nikdy nebude normálně chodit.

Deset let zanedbané péče skončilo pro poníka tragicky

Deset let zanedbané péče skončilo pro poníka tragicky

„Za dvacet čtyři let naší existence jsme se s něčím takovým nesetkali,“ píše dále belgické zařízení.

Po příchodu do Animaux en Peri byla zvířata odvšivena a ostřihána a konečně jim byla nasazena řádná výživa. Útulek napsal na sociální síti, že se oběma daří už o mnoho lépe a také vypadají šťastnější. O něco hůře se už asi cítil nezodpovědný majitel koní, na něhož měla být podána žaloba.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu