Ne, tohle nejsou tapety s přírodním motivem.

Ne, tohle nejsou tapety s přírodním motivem. | zdroj: odditycentral.com


Ve švýcarském hotelu klaustrofobií trpět nebudete. "Pokoj" je totiž uprostřed hor

TÉMATA: hotely | švýcarsko

user-avatar

Simona Knotková

11. 08. 2016 | 16:30

Máte rádi minimalismus? Hotel Null Stern ve Švýcarských Alpách bude ale extrémem možná už i pro vás. Kromě postele a nočního stolku v něm totiž nic jiného nenajdete. To všechno je ještě posazené v rozlehlém horském pohoří.

Za vznikem konceptu hotelu stojí dvojice Frank a Patrik Riklinovi. Spíš než forma ubytování je pro ně hotel konceptuálním uměním.

"Cílem bylo postavit hosta doprostřed dění a redukovat všechno ostatní na minimum," dodává obchodní partner uměleckého páru Daniel Charbonnier.

Null Stern najdete v skoro ve dvoukilometrové nadmořské výšce. Pro instalaci pokoje bylo nejprve třeba vyhladit povrch. I když se nejedná o typické hotelové ubytování, stejně jako v běžných hotelech je hostu poskytován servis v podobě osobního sluhy. Horší už je to s absencí sociálního zařízení; nejbližší veřejné toalety se nachází ve vzdálenosti šestnácti kilometrů, jinak musí posloužit příroda. Návštěvníci Null Stern ale zřejmě nebudou žádné citlivky, které by s něčím takovým měly zásadní problém.

Hotel je ostatně už na několik týdnů dopředu obsazený. Rezervace pokoje může být kvůli špatnému počasí ale někdy odvolána a provozní doba je pouze na jaře a na podzim.

Kdo by měl v plánu podobným ubytováním ušetřit, nemůže být už dál od pravdy. Za minimalismus a krásný výhled se platí, a to v hodnotě více jak šesti tisíc korun.

user-avatar

Simona Knotková

11. 08. 2016 | 16:30

Zavří­t reklamu