válkaČeskoslovenskoobjevy

Ve švýcarském hotelu klaustrofobií trpět nebudete. „Pokoj“ je totiž uprostřed hor

Ve švýcarském hotelu klaustrofobií trpět nebudete. „Pokoj“ je totiž uprostřed hor
Zdroj: odditycentral.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Máte rádi minimalismus? Hotel Null Stern ve Švýcarských Alpách bude ale extrémem možná už i pro vás. Kromě postele a nočního stolku v něm totiž nic jiného nenajdete. To všechno je ještě posazené v rozlehlém horském pohoří.

Simona Knotkova 11. srpna 2016

Za vznikem konceptu hotelu stojí dvojice Frank a Patrik Riklinovi. Spíš než forma ubytování je pro ně hotel konceptuálním uměním.

„Cílem bylo postavit hosta doprostřed dění a redukovat všechno ostatní na minimum,“ dodává obchodní partner uměleckého páru Daniel Charbonnier.

Null Stern najdete v skoro ve dvoukilometrové nadmořské výšce. Pro instalaci pokoje bylo nejprve třeba vyhladit povrch. I když se nejedná o typické hotelové ubytování, stejně jako v běžných hotelech je hostu poskytován servis v podobě osobního sluhy. Horší už je to s absencí sociálního zařízení; nejbližší veřejné toalety se nachází ve vzdálenosti šestnácti kilometrů, jinak musí posloužit příroda. Návštěvníci Null Stern ale zřejmě nebudou žádné citlivky, které by s něčím takovým měly zásadní problém.

Hotel je ostatně už na několik týdnů dopředu obsazený. Rezervace pokoje může být kvůli špatnému počasí ale někdy odvolána a provozní doba je pouze na jaře a na podzim.

Kdo by měl v plánu podobným ubytováním ušetřit, nemůže být už dál od pravdy. Za minimalismus a krásný výhled se platí, a to v hodnotě více jak šesti tisíc korun.

Další články

Zavří­t reklamu