válkaČeskoslovenskoobjevy

Nudíte se? Nechte se spálit v kremační peci

video url not supported.

V Šanghaji se otevřela nová atrakce. Zájemci si mohou lehnout do kremační pece a vychutnat si, jaké to bude, až kolem jejich mrtvého těla budou žhnout plameny. Je to pěkně ponurá záležitost.

Tomáš Chalupa 11. dubna 2016

Zájemci se sejdou ve skupině, kde se hovoří o životě a smrti. Mají také určit, jestli chtějí sami podstoupit proces kremace nebo ji má podstoupit někdo jiný ze skupiny. Podle odpovědí se pak vybere jeden člověk, který si vleze do speciální kremační pece. Skutečné plameny v ní sice nehoří, ale jsou simulovány speciálním zařízením. Po kremaci pak člověk projde latexovým rukávem a vrátí se zpět do náruče ostatních. To symbolizuje znovuzrození a reinkarnaci.

Podle třiatřicetitletého novináře Lu S‘-weje je to mimořádný zážitek, který dává šanci na celkové zklidnění, umožňuje hlubší zamyšlení nad životem a zásadními problémy člověka. Sami provozovatelé atrakce přesně o toto usilují a doufají, že se člověk také bude moci kvalifikovaněji rozhodnout, jakým způsobem hodlá pohřbít sebe nebo své blízké.

V Číně jsou atrakce spojené se smrtí poměrně běžné. Například v zábavním parku Šen-cen je možné užít si atrakci zvanou Cremator, což obnáší strávit nějaký čas v rakvi, prohlédnout si márnici a projít kremací, kterou simuluje proud horkého vzduchu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu