válkaČeskoslovenskoobjevy

Nový výzkum říká, že nejbezpečnější drogou jsou lysohlávky

Nový výzkum říká, že nejbezpečnější drogou jsou lysohlávky
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Halucinogenní houby známé jako lysohlávky jsou podle nejnovějšího průzkumu nejbezpečnější drogou. Je ovšem potřeba zdůraznit, že nejde o žádnou vědeckou studii. Data byla čerpána z Globálního drogového dotazníků pro rok 2017.

Tomáš Chalupa 3. června 2017

Dotazník je poněkud sporný, protože ho realizuje londýnská výzkumná společnost GDS, která si klade za cíl udělat drogy bezpečnější. Z jejich dat vyplývá, že z více než 12 000 lidí, kteří užili psychedelické houby s obsahem psylocibinu, pouhé 0,2 procenta musela vyhledat lékařskou pomoc. To je pětkrát méně, než kolik bylo případů u LSD nebo kokainu. U LSD mohly být problémy způsobeny zejména tím, že málo zkušení uživatelé nevěděli, kolik drogy si vlastně mají vzít. A pochopitelně to v některých případech přehnali. „Kouzelné houby jsou jednou z nejbezpečnějších drog světa. Případy úmrtí jsou téměř neznámé. Mnohem větší riziko hrozí z konzumace běžných hub,“ píše se v závěrečné zprávě. Zkrátka spíše se otrávíte ze špatně identifikované „jedlé“ houby než z lysohlávky.

Ovšem i s lysohlávkami se člověk musí mít na pozoru. Zejména by je neměl kombinovat s alkoholem nebo jinými drogami. Pak už hrozí riziko neblahých následků, zlých psychických stavů a dalších problémů. Zkrátka jak se říká, všeho moc škodí. Rozhodně nechceme, aby tento článek vyzněl jako nějaké doporučení, navíc jde skutečně jen o data z dotazníku. Pokud budete sbírat a konzumovat jakékoliv houby, dávejte si vždy pozor.

Další články

Zavří­t reklamu