válkaČeskoslovenskoobjevy

Nový mrakodrap je nejvyšší v celém Thajsku, ale vypadá, jako by mu chyběly pixely

+ 3 fotky+ 4 fotky

Mrakodrap MahaNakhon, který koncem srpna s velkou slávou otevřeli v thajské metropoli Bangkoku, může nepoučenému pozorovateli připadat jako nedokončený. Vypadá totiž jako pixelovaný obraz, který postrádá jeden či dva pixely.

Yvonne Pokorná 14. září 2016

Nově postavený mrakodrap MahaNakhon v thajském Bangkoku je se svými 314 metry vyšší než Eiffelova věž v Paříži. Není jenom nejvyšší budovou v metropoli, ale i v celém Thajsku. Má 77 podlaží a jsou v něm jak byty, tak i obchody, kanceláře, bary a restaurace. A samozřejmě vyhlídková terasa, odkud lze z ptačí perspektivy přehlédnout celé město.

Stavbu navrhl německý architekt Ole Scheeren na základě přání thajského zadavatele, jenž chtěl, aby nový mrakodrap vynikl mezi jinými unikátními budovami, o které v Bangkoku není nouze. Scheeren svůj návrh pojal jako vizi věže, která je v procesu, ve vývoji, takže v jistém ohledu může působit jako nekompletní či nedokončená. Byl to však záměr. “Pravděpodobně způsob, jak být odlišný, je nepokoušet se být zvláštní, ale velmi jednoduchý,” vysvětlil v rozhovoru pro CNN svůj přístup.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu