válkaČeskoslovenskoobjevy

Nové zařízení z vašeho chytrého telefonu udělá Polaroid. Fotky si můžete hned vytisknout

Nové zařízení z vašeho chytrého telefonu udělá Polaroid. Fotky si můžete hned vytisknout
Zdroj: earthables.com

Díky fotoaparátům ve smartphonech je dnes takřka každý zapáleným fotografem. Až na výjimky ale snímky zůstávají v úložišti mobilů a jako za starých let si je už nenecháváme vyvolat. Vrátit zpět fyzické fotografie se pokusila francouzská firma Prynt.

Simona Knotkova 16. března 2017

Společnost v roce 2014 založila dvojice bývalých inženýrů Clément Perrot a David Zhang. Ke vzniku stejnojmenného zařízení jim dopomohla crowdfoundingová kampaň na Kickstarteru. Z požadované minimální částky v hodnotě více jak 1,2 milionu korun se jim nakonec podařilo vybrat více jak 38 milionů. Jejich kampaň se tak stala dosud nejúspěšnější na francouzském Kickstarteru.

Prynt je v podstatě jakási schránka, do které vložíte svůj mobil a pomocí aplikace si vyberete fotku, kterou chcete vytisknout. K její úpravě máte k dispozici několik filtrů. Hotový snímek vám ze zařízení následně hned vyjede, čímž připomíná v minulosti velmi oblíbený Polaroid.

Tvorba a vyvolávání fotek ještě nikdy nebyla jednodušší.

Tvorba a vyvolávání fotek ještě nikdy nebyla jednodušší.

„Svým mobilem dnes lidé fotí tisícovky fotek, ale nikdy se ně skoro ani nepodívají. Rozhodli jsme se proto vytvořit předmět, který by jim umožnil ukazovat fotky přátelům a rodině ve fyzické podobě,“ objasňuje pozadí vzniku Prynt Perrot.

Zařízení je adaptabilní s modely iPhone řady 5, 5s, 6, 6s, 6s Plus a SE a zájemci si ho mohou pořídit za 3400 korun. Sada čtyřiceti papírů pak stojí přes 500 korun. Vyvolané fotky si také můžete nalepit.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu