válkaČeskoslovenskoobjevy

Nově přeložené egyptské svitky prozrazují starodávné čáry a kouzla, jak si podmanit srdce druhých

Nově přeložené egyptské svitky prozrazují starodávné čáry a kouzla, jak si podmanit srdce druhých
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Egyptská badatelská společnost nedávno oznámila, že se podařilo rozluštit další dva egyptské papyry, pocházející z doby před 1700 lety. Obsahují několik starodávných magických formulí, jimiž se vzývali bohové i démoni za účelem získání lásky, sexu a moci.

Irena Gruberová 7. června 2016

Zaříkadla jsou jen zlomkem rozsáhlé kolekce egyptských papyrů objevených před více než sto lety ve staroegyptském městě Oxyrhynchu. Vědci odhadují, že vznikly ve třetím století našeho letopočtu, jejich autoři však jsou neznámí. Text byl původně sepsán v řečtině, jež byla v oné době v Egyptě široce používána.

Zaklínadla nebyla zacílena na určitou osobu, spíše byla sestavena tak, aby si do nich každý mohl libovolně vepsat jméno toho, koho chtěl očarovat.

Fragmenty papyrů, které se podařilo rozluštit.

Fragmenty papyrů, které se podařilo rozluštit.

Jedno ze zaklínadel obsahuje instrukce, jak získat srdce vytoužené ženy. Za tímto účelem měl dotyčný zapálit obětiny v lázních a napsat krví z týfóna a přilepit na zeď v parní komoře toto:

„Zapřísahám tě, země a vodstvo, démony, kteří v tobě přebývají, a štěstěnou těchto lázní tak, až budete planout, hořet a sálat, takže ji rozpalujte, dokud nepřijde za mnou.“

V dalším textu se zase mužům radí vzít holubí vejce a zapsat na ně magické znamení, pomocí kterého lze získat lásku ženy na celý život. Podle vědců mohlo holubí vejce dříve sloužit jako afrodiziakum.

V jiném textu jsou zase instruovány zhrzené ženy, kterak si podmanit nestálé muže a získat nad nimi moc: vyrýt magická slůvka na malou měděnou destičku a přišít ji muži do oděvu či jeho obuvi.

Jak a zda tyhle starodávné kouzelnické triky fungovaly na milostné protějšky, se však z papyrů nedovídáme. Dnes jejich roli vystřídaly kouzelné rady psychologů v časopisech pro muže či pro ženy.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu