válkaČeskoslovenskoobjevy

Nová značka vodky prý ochrání játra před alkoholem

Bellion Vodka je vyráběna NTX technologií, která snižuje výrazně riziko poškození jater alkoholem. Je to opravdu zdravá vodka?

Tomáš Chalupa 9. září 2016

Když se alkohol dostane do těla, to nemá schopnost, jak ho skladovat a postupně rozpouštět. Musí nastoupit játra a pracovat na plné obrátky, což jim rozhodně nesvědčí. Kdo navíc pije alkohol často a ve velkém množství, zadělává si na problémy s játry i ledvinami. Toť známá věc.

Ovšem Bellion vodka se právě tenhle problém snaží minimalizovat. K její výrobě byla použita technologie vynalezená Indem Harshou Chigurupatim a jeho týmem. Ten do vodky přidal několik ingrediencí, které působí jako jakýsi štít, který játra chrání. Přitom prý chuť vodky není nijak ovlivněna přidanými látkami. NTX technologii vyvíjí Harsha Chigurupati deset let. Přestože podle vědců skutečně NTX technologie funguje a existují k tomu prokazatelné studie, americká vláda se zatím zdráhá dovolit, aby informace o technologii byly uvedeny na obale. „Zdravé“ pití ani kouření vláda propagovat nehodlá z obavy, že by tím propagovala alkohol samotný. Stále je lepší abstinence než hledání zdravějších produktů.

Chigurupati proti této politice bojuje a tvrdí, že každý člověk má právo zvolit si, zda bude pít zdravěji nebo ne. „Nikdo nepije alkohol kvůli tomu, aby si zničil játra. Pije se kvůli chuti alkoholu spojené s účinky intoxikace. Lidé by neměli být nuceni podstupovat zbytečné riziko, když mají možnost volby,“ tvrdí Chigurupati. Například v Rusku by nejspíš se svým nápadem uspěl lépe, protože tam se vodka konzumuje ve velkém a vláda proti tomu ani nic nedělá. Zdravou vodku by tam určitě rádi zavedli.

Další články

Zavří­t reklamu